31.10.2021 23:38:16

Nogometaši Nice prvi zasledovalci PSG

Nogometaši Nice so na prvi današnji tekmi 12. kroga francoskega državnega prvenstva v gosteh slavili proti Angersu z 2:1. S tem so varovanci Christopha Galtierja, lani je Francoz do naslova popeljal moštvo Lilla, prvi zasledovalci Paris Saint-Germaina.

Parižani imajo na vrhu lestvice 31 točk, potem ko so že v petek z 2:1 ugnali Lille, nogometaši Nice pa na drugem mestu zdaj zaostajajo osem točk. Tretji je Marseille z 22, Lens pa četrti z 21 točkami, četrti pa Marseille z 20 točkami.

Danes se je Nica v 29. minuti znašla v zaostanku, ko je enajstmetrovko uspešno realiziral Sofiane Boufal. V drugem polčasu pa je moštvo z Azurne obale pripravilo preobrat, oba zadetka pa je dosegel Andy Delort. Prvič je bil natančen v 57. minuti, za zmago pa je zadel v prvi minuti sodnikovega dodatka.

Naslednji tekmec Mure, Rennes je remiziral proti Troyesu z 2:2. V četrtek bo petouvrščeno moštvo francoskega prvenstva gostilo slovenske državne prvake v četrtem krogu konferenčne lige.

V večernem obračunu je Marseille po zadetku Cengiza Ünderja v prvem polčasu ugnal Clermont z 1:0 in vztraja pri vrhu lestvice.

Na preostalih današnjih tekmah je Bordeaux v izdihljajih srečanja in uspešno realizirani najstrožji kazni ugnal Reims s 3:2, Montpellier je bil z 2:0 boljši od Nantesa, Strasbourg je visoko odpravil Lorient (4:0), Brest pa je za prvo zmago v sezoni doma ugnal Monaco z 2:0.

V soboto je Lyon ugnal Lens z 2:1, Metz in St. Etienne pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.