Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

slovenija, danska, evropsko-prvenstvo Ekipa24.si

Kakšen drugi polčas! Po zaostanku z 0:1 so se ...

ilicic kurtic Ekipa24.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

0 31.10.2021 20:28:55

Visoka zmaga Augsburga, Gladbach tesno premagal Bochum

Nogometaši v Nemčiji so danes z dvema tekmama dokončali 10. krog prvenstva. Augsburg je visoko s 4:1 premagal Stuttgart, Borussia Mönchengladbach pa Bochum tesno z 2:1. Na vrhu lestvice je Bayern München s 25 točkami, Borussia Dortmund ima eno manj, tretji Freiburg pa ima 22 točk.

Augsburg je dosegel dragoceno zmago za dvig z dna lestvice. Po prvem polčasu sicer ni kazalo na zmago, saj so gostje hitro povedli. A domači so prek Reeca Oxforda izenačili v 30. minuti, Jeffrey Gouweleeuw, Florian Niederlechner in Alfred Finnbogason pa so zrežirali popoln preobrat v nadaljevanju. Za Augsburg je bila ta zmaga šele druga v sezoni.

Stuttgart ostaja na skromnem 13. mestu, v večerni tekmi pa je nato Gladbach, ki je sredi tedna ponižal prvake iz Münchna na pokalni tekmi, z nekaj težavami odpravil Bochum. V prvem polčasu je kazalo na gladko zmago Borussie, saj je po golih Jonasa Hofmanna in Alassana Pleaja vodila z 2:0. Toda gostje se niso predali, gol Dannyja Bluma v 86. minuti je napovedal ofenzivo v končnici, a so se domači le rešili in se s četrto zmago v sezoni pomaknili na deseto mesto.

Ekipe z vrha so igrale v soboto. Bayern je hitro pozabil pokalno zaušnico in v Berlinu premagal Union s 5:2, prva zadetka je prispeval poljski zvezdnik Robert Lewandowski.

Drugouvrščena Borussia je Köln ugnala z 2:0, za rumeno-črne sta zadela Thorgan Hazard in Steffen Tigges.

Tretji Freiburg je zadnjeuvrščeno ekipo Greuther Fürth odpravil s 3:1, pri čemer so si gostje prvi gol zabili sami. Wolfsburg je v Leverkusnu premagal Bayer z 2:0. Leipzig - nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za gostujočo ekipo igral do 65. minute - pa je z Eintrachtom igral neodločeno 1:1, potem ko so domači prednost gostov po zadetku Yussufa Poulsena izničili šele v sodnikovem dodatku, zadel je Brazilec Tuta.

Hoffenheim je že v petek premagal Hertho iz Berlina z 2:0.