07.02.2021 22:35:04

Tretja zaporedna zmaga Chelseaja

Nogometaši Chelseaja so na zadnji nedeljski tekmi 23. kroga angleške nogometne lige v gosteh premagali zadnjeuvrščeni Sheffield United z 2:1 (1:0) in se s tretjo zaporedno zmago zavihteli z osmega na peto mesto prvenstvene razpredelnice.

Londončani so se v prvem polčasu mučili, v 43. minuti pa po lepi akciji vendarle povedli. Po podaji Tima Wernerja z leve strani je žogo v mrežo poslal Mason Mount.

Pred obračunom v Sheffieldu Chelsea ni prejel zadetka na vseh treh tekmah po zamenjavi Franka Lamparda s Thomas Tuchelom. Tokrat je vratar Edouard Mendy vendarle klonil, v 54. minuti ga je premagal kar soigralec Antonio Rüdiger, ki mu je nespretno podajal žogo.

Toda odgovor gostov je bil hiter, že v 54. minuti so po prekršku vratarja nad Wernerjem izkoristili enajstmetrovko, natančen je bil Jorginho.

Do konca tekme so bili gostitelji boljši, imeli nekaj priložnosti, v zadnjih trenutkih je Chelsea rešil Mendy, ki je ubranil lep strel "s škarjicami" Billyja Sharpa.