07.02.2021 21:05:06

Tigres v finalu klubskega SP

V prvem polfinalnem obračunu slavili Mehičani.

Nogometaši mehiškega Tigresa so prvi finalisti klubskega svetovnega prvenstva v Katarju. Prvak Severne in Srednje Amerike ter Karibov je v prvem polfinalu premagal južnoameriškega prvaka Palmeiras z 1:0 (0:0). Edini gol na tekmi je v 54. minuti z bele pike dosegel Francoz Andre-Pierre Gignac, ki je bil strelec dveh golov že v četrtfinalu.

Drugi polfinale bo v ponedeljek, v njem pa se bosta merila evropski prvak Bayern in afriški prvak Al Ahli. Finale in tekma za tretje mesto bosta 11. februarja.

Končno peto mesto na turnirju pa so osvojili nogometaši domačega Al Duhaila, potem ko so premagali južnokorejski Ulsan Hyundai s 3:1 (1:0). Za zmagovalce so zadeli Edmilson Junior (21.), Mohamed Muntari (66.) in Ali Almoez (82.), za poražence pa je bil uspešen Yoon Bit-Garam (63.).