Afera sodna stavba: policija sumi, da je bil posel...

Ukradeni otroci: je varnostnik Staneta Dolanca za ...

Izbira obleke, ki najbrž ni naključna - tudi zaradi barv, ki so ustvarile neko celoto in sporočilo Odkrito.si

Foto zgodba: To najbrž ni bilo naključje

sesko 2 Ekipa24.si

Šešku moramo zdaj pomagati, kot je on pogosto ...

1 29.08.2020 08:42:44

Lyon z zmago odprl novo sezono

Lyon je francosko prvenstvo odprl v drugem krogu in prišel do visoke zmage s 4:1 proti Dijonu. Kljub vodstvu gostov so domačini že v prvem polčasu dosegli tri zadetke, v nadaljevanju pa dodali še enega za zanesljivo prvo zmago v prvenstvu.

Lyon je nastope v domačem prvenstvu začel krog kasneje, saj je bil do polfinala dejaven tudi v elitni ligi prvakov, kjer je izpadel proti kasnejšemu zmagovalcu Bayernu.

Na prvi domači tekmi je tri zadetke dosegel Memphis Depay, dva od tega z enajstih metrov. Najprej je z bele pike zadel za izenačenje na 1:1 v 39. minuti, natančen pa je bil tudi v 66. minuti za končni izid 4:1. Tik pred polčasom je nizozemski napadalec zadel še iz igre za 3:1.

Vodstvo z 2:1 je sicer Lyonu prinesel avtogol Wesleyja Lautoe v 45. minuti, goste pa je v 14. v vodstvo popeljal Aurelien Scheidler.

Danes bosta v Franciji na sporedu dve tekmi, v nedeljo pa šest. Paris Saint-Germain, poraženec finala lige prvakov, bo svojo prvo tekmo v prvenstvu odigral 10. septembra proti Lensu v gosteh.

Značke: nogomet, francija