doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 11.12.2019 21:37:53

Atalanta predzadnji udeleženec izločilnih bojev lige prvakov

Po današnjih prvih dveh tekmah dneva 6. in zadnjega kroga skupinskega dela lige prvakov je znan še predzadnji udeleženec osmine finala. Štirinajstim že prej znanim udeležencem se je v izločilnih bojih prislužila še Atalanta, tokrat brez poškodovanega slovenskega reprezentanta Josipa Iličića.

Zadnjega udeleženca bosta dola večerna obračuna v skupini D, možnosti imata še Atletico Madrid Jana Oblaka in Bayer Leverkusen.

Pred tem so si nadaljevanje tekmovanja v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu priigrali PSG, Real Madrid, Bayern, Tottenham, Manchester City, Juventus, Barcelona, Leipzig, branilec naslova Liverpool, Napolij, Borussia Dortmund, Lyon, Valencia in Chelsea.

Dvoboj skupine med C med Dinamom in Manchester Cityjem je na tribunah maksimirskega stadiona spremljal tudi predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin. ki je nekaj ur pred tem dobil priznanje za ambasadorja iger mladih. Že v 10. minuti so Zagrebčani povedli z zadetkom 21-letnega Španca Dania Olma.

Dinamo, s slovenskim reprezentantom Petrom Stojanovićem v obrambi, je prejel prvi zadetek v 34. minuti, ko je akcijo s strelom z glavo zaključil Jesus. To je sprožilo val ogorčenja v domači zasedbi, saj je pred tem v kazenskem prostoru domačih obležal Stojanović, vendar sodniki prekrška nad njim niso dosodili.

Dvaindvajsetletni Brazilec Jesus je že po petih minutah drugega polčasa goste povedel v vodstvo po preigravanju v kazenskem prostoru in dobrim strelom, štiri minute pozneje pa je dosegel še hat trick. Končni izid je v 84. minuti postavil Phil Foden.

Ukrajinski Šahtar Donjeck je tekmo v Harkovu začel s točko prednosti na lestvici pred Dinamom ter dvema pred Atalanto. V 67. minuti so sodniki dolgo odločali in po pregledu videa dosodili, da ni bilo prepovedanega položaja, ko je Belgijec Timothy Castagne italijansko ekipo povedel v vodstvo. V 77. minuti je rdeč karton dobil Brazilec Dodo in še otežil delo odtlej številčno oslabljeni ukrajinski zasedbi.

Ta je vnovič klonila le tri minute kasneje. Po podaji s kota je zadel Hrvat Mario Pašalić in praktično že zagotovil Atalanti enega največjih uspehov v zgodovini kluba. V sodnikovem dodatku je dosežek kronal še Nemec Robin Gosens za končnih 3:0.

Zvečer se bodo ob 21. uri začeli še obračuni v skupina A med Bruggejem in Real Madridom ter PSG in Galatasarayjem Istanbulom, v skupina B med Bayernom iz Münchna in Tottenham Hotspurjem ter Olmpiakosom iz Pireja ter Crveno zvezdo, v skupini D pa bo najbolj vroče. Pomerili se bodo Bayer Leverkusen in Juventus Torino ter Atletico Madrid in Lokomotiva Moskva.