Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Saša Broz in hči Sara Zidarić Njena.si

Pravnukinja Josipa Broza Tita spremenila priimek

0 23.10.2018 23:06:51

Juventus ugnal United, Real s težavami Viktorio, Bayern slavil v Atenah

Nogometaši v elitnem evropskem klubskem tekmovanju so danes opravili polovico dela v 3. krogu. Za tekmo večera sta poskrbela Manchester United in Juventus, na koncu so zmagali gostje iz Torina z 1:0. Nemški Bayern je ugnal atenski AEK z 2:0, madridski Real pa češko Viktorio Plzen z nekaj težavami z 2:1.

V Manchestru so nestrpno pričakovali prihod nekdanjega zvezdnika Cristiana Ronalda; ta se je, odkar je zapustil Old Trafford, danes šele drugič tekmovalno vrnil na stadion, prvič z novim klubom Juventusom. Tekma je sicer imela zanimiv uvod - domači strateg Jose Mourinho, ki ga je nedavno doletela kazen krovne zveze Uefe, ker je na prejšnji tekmi njegova ekipa prepozno prišla na stadion, je namreč spet zamujal. Spet je bila kriva prometna gneča, Portugalec pa se je nazadnje odločil, da bo na stadion šel kar peš, zanimivo pa je, da ga navijači na poti niso prepoznali ...

Na igrišču je potem Juventus prevzel pobudo, bil v prvem polčasu boljši, premoč pa kronal z zadetkom; podal je Ronaldo, odbito žogo pa je v mrežo potisnil Paulo Dybala. Nadaljevanje je bilo za rdeče vrage boljše, toda imeli so tudi nekaj smole, saj je Paul Pogba v 74. minuti zadel vratnico. Ostalo je pri tesni zmagi Juventusa, ki je tako še neporažen v tej skupini.

Nenogometni uvod, a precej manj zabaven, je imela tudi tekma v Rimu. Tam so po poročanju lokalnih medijev ruski navijači na eni od postaj podzemne železnice s skakanjem povzročili zrušenje tekočih stopnic, med 20 poškodovanimi pa sta bila tudi dva huje ranjena.

Roma je sicer proti Moskovčanom, ki so danes igrali oslabljeni in tudi brez slovenskega reprezentanta Jake Bijola, hitro povedla na krilih Edina Džeka, ta je poskrbel za prva gola v prvem delu, ko pa je Cengiz Ünder na začetku drugega polčasa povišal na 3:0, je bila tekma dokončno odločena.

Real kljub krizi na domačem terenu v Evropi ostaja bolj konkurenčen; tokrat je upravičil vlogo favorita, čeprav proti Viktorii Plzen ni šlo povsem gladko. V prvem polčasu je zadel samo Karim Benzema, potem v nadaljevanju še Marcelo, Čehi pa so poskrbeli za razburljivo končnico po znižanju Patrika Hrošovskega v 79. minuti; Real je zaradi poškodbe Marcela v končnici ostal le z desetimi, a je zdržal in ubranil tesno zmago.

Šahtar se je Manchester Cityju upiral pol ure, potem pa so gostje vprašanje zmagovalca končali v petih minutah, zadela sta David Silva in Aymeric Laporte, v drugem polčasu je zmago potrdil še Bernardo Silva.

Hoffenheim in Olympique Lyon sta poskrbela za pravi festival golov. Povedel je Lyon z golom Bertranda Traoreja, potem je na sceno z dvema zadetkoma za domače stopil Andrej Kramarić (33., 47.); za 2:2 je poskrbel Tanguy Ndombele, Memphis Depay pa je tehtnico spet nagnil povsem na francosko stran. A zadnjo besedo so imeli Nemci, izenačil pa je Joelinoton že v sodnikovem dodatku.

Ajax je v prejšnjem krogu presenetil Bayern z remijem v Münchnu, danes je gostil Benfico, imel premoč vso tekmo, do zmage pa prišel v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je v polno zadel Noussair Mazraoui za dragocene tri točke, s katerimi je Ajax ostal na vrhu te skupine.

Nekaj več dela, kot so pričakovali Bavarci, je imel Bayern, toda po uri čvrste grške obrambe je AEK klonil dvakrat v dveh minutah; najprej je zadel Javi Martinez, v 63. pa še Robert Lewandowski in dvoboj je bil odločen. Do prvih letošnjih golov sta prišla Valencia in Young Boys, Švicarji pa tudi do prve točke, saj se je tekma končala 1:1. Povedli so Španci z golom Michyja Batshuayija, izenačil je Guillaume Hoarau v 55. z bele točke.