04.08.2016 10:04:44

Kako je Agim Ibraimi s 35 metrov premagal vratarja Celtica (video)

Gol nekdanjega člana Maribora na Celtic Parku je bil za Astano premalo.

Nogometaši Astane v tej sezoni ne bodo igrali v skupinskem delu lige prvakov, Celtic je bil previsoka ovira. Po remiju 1:1 v Kazahstanu so Škoti pred svojimi navijači slavili z 2:1 in si zagotovili napredovanje v zadnji krog kvalifikacij. Z obilo sreče, zeleno-beli so oba gola dosegli iz najstrožje kazni. Prvega v drugi minuti sodniškega dodatka v prvem polčasu, ko je bil uspešen Leigh Griffiths, končni izid pa je v izdihljajih dvoboja, v drugi minuti sodniškega dodatka drugega polčasa, postavil Moussa Dembele in poskrbel za slavje na Celtic Parku. Vmes je Astana izenačila po dobri uri igre, med strelce se je vpisal Agim Ibraimi, ki je na zelenico prišel pet minut prej. Nekdanji član Maribora se je odlično odzval po izbiti žogi domačega vratarja Craiga Gordona in mrežo zatresel s prefinjenim strelom s 35 metrov.