tk
tk
04.04.2016 20:40:36

Francoski superpokal z zvezdniškim PSG-jem bo odigran v neposredni slovenski bližini

Sliši se neverjetno, toda še kako resnično: francoski super pokal bo na začetku avgusta odigran v neposredni bližini slovenske meje.

Če smo natančnejši, v avstrijskem Celovcu na stadionu Wörthersee, ki je bil zgrajen za potrebe evropskega prvenstva leta 2008, vse od takrat pa bolj ali manj sameva. Nedvomno pa bo spet zaživel avgusta, natančneje 6. avgusta, ko bo na njem odigran francoski superpokal. Eden od udeležencev je že znan, in sicer bo to zvezdniški PSG, ki si je že zagotovil naslov francoskega prvaka.

Njegov nasprotnik še ni znan, saj bo finale pokala potekal konec maja, če pa bo PSG osvojil dvojno lovoriko, pa se bo na superpokalu pomeril z drugouvrščeno ekipo prvenstva, trenutno je to Monaco. Vstopnice za spektakel so že na prodaj, cene pa se gibajo od 25 do 59 evrov.

V preteklosti je bilo prvo dejanje nove sezone odigrano v Monteralu, Pekingu, New Yorku, prvič po letu 2009, odkar poteka tak sistem, pa bo superpokal odigran v Evropi.