gv
gv
04.04.2016 15:30:13

Nesebična poteza, zaradi katere si je prislužil aplavz domačih navijačev (video)

Španski nogometaš je nesebično priskočil na pomoč vratarju nasprotne ekipe in požel glasen aplavz domačih navijačev.

Aritz Aduriz je španski reprezentant, ki brani barve Athletic Bilbaa. Slednji bije goreč boj za peto in šesto mesto v španskem prvenstvu, ki prinašata nastop v skupinskem delu lige Europa.

Konec tedna so Baski gostili Granado in upali na nov komplet točk, toda soigralci slovenskega reprezentanta Reneja Krhina, ki sicer ni stopil na zelenico, so se izkazali za precej trd oreh. Domači so v prvem polčasu povedli in imeli na voljo še enajstmetrovko, ki pa je Aduriz ni uspel realizirati. V drugem delu igre je končnih 1:1 postavil Penaranda.

Nekaj minut pred koncem obračuna pa je bil še drugič na tekmi v središču pozornosti Aduriz. Takrat je priskočil na pomoč vratarju gostov, ki je imel težave s športno obutvijo oziroma natančneje z vezalkami. Ker vezanje z ogromnimi rokavicami ni ravno preprosto je zraven pristopil španski veteran in mu nesebično zavezal vezalke.

Potezo so domači navijači pospremili z glasnim aplavzom, vratar Granade Andres Fernandez pa se mu je zahvalil s stiskom roke.