25.10.2015 10:55:59

Bilić sočustvuje z Mourinhem

West Ham je še dodatno poglobil krizo Chelseaja.

Slaven Bilić ostaja trenerska zvezda premier lige. West Ham je v 10. prvenstvenem krogu pred svojimi navijači z 2:1 ugnal Chelsea in še dodatno poglobil krizo prvakov. To je bil že peti poraz Joseja Mourinha in njegovih varovancev, portugalski strokovnjak pa je bil znova nezadovoljen s sojenjem. Delivci pravice so zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavili gol Cesca Fabregasa, že v 44. minuti pa si je Nemanja Matić prislužil drugi rumeni karton. Gostujoči strateg je ekipo s klopi vodil le v prvem polčasu, v nadaljevanju je dogajanja na igralni površini spremljal s tribune, kar je bila kazen zaradi ugovarjanja sodnikom med odmorom. Po tekmi se je jezen izognil tudi srečanju z novinarji in novim neugodnim vprašanjem, na tiskovno konferenco ga ni bilo. Prav tako se po porazu ni pozdravil s hrvaškim strokovnjakom na domači klopi, za katerega je v pričakovanju dvoboja dejal, da bi bil lahko z njim tudi prijatelj.

"Po tekmi se z Mourinhem nisem videl, v drugem polčasu ga ni bilo na klopi," je dejal Slaven Bilić. Karizmatični Portugalec je kajpak znova na udaru otoških medijev, strateg West Hama pa se nad tem ne naslaja. Niti po naključju. "V teh težkih trenutkih sočustvujem z Mourinhem, Vsega tega si ni zaslužil. V preteklem obdobju je bilo sprejetih veliko odločitev proti njemu in jasno je, da mu je zaradi tega težko," pravi nekdanji selektor ognjenih.