29.09.2014 23:00:54

Serie A: Sarma s polno mrežo

Peti krog italijanskega prvenstva sta odprli Roma in Verona.

Sobota je postregla z dvema obračunoma, na delu pa smo videli do tega kroga edini ekipi s stoodstodnim izkupičkom Romo in Juventus.

Sinovi volkulje so bili pred dvobojem z Verono seveda veliki favorit, čeprav so gostje v večno mesto prišli kot neporaženi. Domačini so to vlogo nato potrdili še na igrišču. Sicer so rabili kar nekaj časa, da so zlomili odpor borbenih gostov, to jim je namreč uspelo šele v 75. minuti, ko je zadel Florenzi. Usodo gostov je malo pred zadnjim sodnikovim žvižgom zapečatil Destro.

Juventus je gostoval v slabih dvesto kilometrov oddaljenem Bergamu, kjer ga je pričakala Atalanta. Stara dama se je domov vrnila brez praske, končni izid 3:0 za goste. Dvakrat se je med strelce vpisal Carlos Tevez, tretji zadetek je bil delo rezervista Alvara Morate. Modro-črni so imeli v 59. minuti sicer priložnost za izenačenje, a so zapravili enajstmetrovko. Že v naslednjem napadu pa so gostje zadeli za 0:2.

Chievo se je na svojem igrišču pomeril z Empolijem in prišel do točke, bilo je 1:1. Boštjan Cesar in Valter Birsa sta dvoboj začela v udarni enajsterici. Medtem ko je prvi odigral celo tekmo, je bil Birsa na igrišču le v prvem polčasu. Dejan Lazarević pa je igral zadnjih deset minut.

Inter je na svojem igrišču doživel pravo malo katastrofo v srečanju z zadnjeuvrščenim Cagliarijem. Samir Handanović je sicer gostom ubranil enajstmetrovko, a že v prvem polčasu iz svoje mreže pobral štiri žoge. Na koncu se je moštvo s Sardinije veselilo zmage s 4:1

Fiorentina je gostovala v Torinu, kjer se je dvoboj končal brez zmagovalca - 1:1. Jasmin Kurtić se je torej še drugič zapored pomerl s svojim nekdanjim klubom - v preteklem krogu je bil to Sassuolu. Tako Belokranjec kot Josip Iličić sta odigrala celo tekmo, pri čemer je Kranjčan prejel tudi rumeni karton.

V Ceseni, pri kateri je Luka Krajnc celo tekmo presedel na klopi, so se domačini z remijem razšli z Milanom. Bilo je 1:1.

Genovski derbi je pripadel Sampdorii, ki je v gosteh z 1:0 premagala Genoo. Varovanci srbskega trenerja Siniša Mihajlovića tako še naprej ostajajo neporaženi.

Na zadnji tekmi 5. kroga je branilec slovenske izbrane vrste Siniša Anđelković s svojim Palermom gostil rimski Lazio in pred domačimi gledalci visoko izgubil s kar 0:4. Krvnik povratnikov med elito je bil srbski napadalec Filip Djordjević s tremi zadetki.

5. krog italijanskega prvenstva

ROMA – VERONA 2:0 (1:0)
1:0 Florenzi (75), 2:0 Destro (86)

ATALANTA – JUVENTUS 0:3 (0:1)
0:1 Tevez (35), 0:2 Tevez (59), 0:3 Morata (83)

SASSUOLO – NAPOLI 0:1 (0:1)
0:1 Calllejon (28)

CHIEVO – EMPOLI 1:1 (0:0)
1:1 Meggiorini (50), 1:1 Pucciarelli (59)

INTER – CAGLIARI
1:4 (1:4)
0:1 Sau (10), 1:1 Osvaldo (18), 1:2 Ekdal (29), 1:3 Ekdal (34), 1:4 Ekdal (44)

UDINESE – PARMA 4:2 (2:2)
0:1 Mauri (23), 1:1 Di Natale (28), 2:1 Di Natale (45), 2:2 Cassano (45, enajstmetrovka), 3:2 Heurtaux (58), 4:2 Thereau (84)

PALERMO – LAZIO 0:4 (0:1)
0:1 Djordjević (45), 0:2 Djordjević (75), 0:3 Djordjević (83), 0:4 Parolo (90)