'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 24.08.2014 17:25:26

Debi Matavža in remi Kölna

vszi
Danes sta bili v prvem krogu nemškega prvenstva na sporedu še zadnji tekmi, obe pa sta se končali brez zmagovalca. Vsi trije Slovenci so svoj nastop v novi sezoni dočakali že včeraj. Karim Bellarabi postavil nov mejnik v nemški bundesligi.

V soboto je bilo na sporedu šest obračunov, velja pa omeniti remi Kölna (0:0) in poraz Augsburga. Za prvega igrata slovenska reprezentanta Mišo Brečko in Dominic Maroh, ki sta proti Hamburgerju odigrala celotno srečanje, njuna statistika je ostala prazna. Pri Augsburgu je svoj debi dočakal še tretji Slovenec v nemški ligi Tim Matavž, igral je do 83. minute, žal pa je moral v gosteh z 2:0 priznati premoč Hoffenheimu.

Vse prej kot po načrtih se je nova sezona začela za Borussio iz Dortmunda. Slednja je gostila Bayer Leverkusen in izgubila z 2:0. Poleg zmage so se gostje lahko veselili tudi najhitrejšega zadetka v zgodovini nemške bundeslige. Karim Bellarabi je namreč prvi zadetek na srečanju dosegel v sedmi sekundi srečanja, kar je za štiri sekunde hitreje, kot je znašal prejšnji rekord.

ZA UVOD ZMAGA BAYERNA
Prvi favorit za naslov Bayern München je v novo sezono vstopil tako kot je zaključil lansko - z zmago. Kljub zmagi pa varovanci Pepa Guardiole v petek niso bili tako prepričljivi kot lani, ko so podirali rekord za rekordom. Wolfsburg je imel namreč kar nekaj priložnosti za izenačenje, na koncu pa je le ostalo pri izidu 2:1. V prvem polčasu je vodilni zadetek dosegel Thomas Müller, v drugem pa sta mrežo zatresla še Arjen Robben in nekdanji član Bayerna Ivica Olić.

1. krog nemškega prvenstva

BAYERN - WOLFSBURG 2:1 (1:0)
1:0 Müller (37), 2:0 Robben (47), 2:1 Olić (52)

HOFFENHEIM - AUGSBURG 2:0 (2:0)
1:0 Szalai (33), 2:0 Elyounoussi (35)

HANNOVER - SCHALKE 2:1 (0:0)

0:1 Huntelaar (47), 1:1 Prib (67), 2:1 Joselu (70)

HERTHA - WERDER 2:2 (1:0)
1:0 Schieber (16), 2:0 Schieber (47), 2:1 Lukimya-Mulongoti (53), 2:2 Di santo (55)

EINTRACHT - FREIBURG 1:0 (1:0)
1:0 Seferović (15)

KÖLN - HSV 0:0

BORUSSIA D. - BAYER 0:2 (0:1)
0:1 Bellarabi (1), 0:2 Kiessling (95)

PADERBORN - MAINZ 2:2 (1:1)
0:1 Okazaki (33), 1:1 Kachunga (37), 2:1 Hünemeier (87), 2:2 Koo Ja-Cheol (94, enajstmetrovka)

GLADBACH - STUTTGART 1:1 (0:0)
0:1 Maxim (51), 1:1 Kramer (90)