20.08.2014 22:35:26

Liga prvakov: Porto do prednosti v gosteh

Pop TV

Danes je bilo na sporedu še preostalih pet obračunov zadnjega, 4. kroga, kvalifikacij za ligo prvakov. Že Včeraj je Salzburg Kevina Kampla prišel do minimalne zmage nad Malmöjem na domačih tleh, Ludogorec, za katerega igra Roman Bezjak bo lovil zaostanek, prav tako pa tudi Standard Liege, kjer igra Martin Milec.

Poleg Maribora se v tem krogu za vstopnico za ligo prvakov borijo še trije slovenski nogometaši. Kevin Kampl je s svojim Salzburgom gostil švedski Mälmo in ga tudi ugnal z 2:1, Kevin je igral vseh 90 minut. Roman Bezjak je z Ludogorcem gostoval v vroči Bukarešti, kjer niso bili kos Steaui, Slovenec pa je bil tokrat med rezervnimi igralci.

Danes je prvo tekma play-offa čodigral Standard Liege, ki ga je pred nekaj tedni okrepil Martin Milec, vendar ga tokrat proti močnemu ruskemu predstavniku Zenitu, ki ga s klopi vodi Portugalec Andre Villas-Boas, ni bilo v kadru zaradi poškodbe. Rusi so po zadetku Šatova prišli do pomembne prednosti v gosteh.

Med "neprvaki" najbolj zveneče ime, ki se predstavlja v zadnjem krogu kvalifikacij, je londonski Arsenal, ki je včeraj gostoval v Turčij in se je z Bešiktašem razšel brez zadetkov. Na koncu tekme so topničarji ostali z igralcem manj, saj je moral zaradi dveh rumenih kartonov predčasno pod prho Aaron Ramsey, ki bo tako izpustil povratno tekmo čez osem dni v Londonu. Tudi italijanski Napoli se je z remijem razšel z baskovskim Athleticom iz Bilbaa, a tu sta padla vsaj dva zadetka. Danes je bil najbolj zanimiv obračun francoskih in portugalskih predstavnikov, kjer je bil na gostovanju z golom Hectorja Herrere boljši Porto

IZIDI 4. KROGA KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV

- torek
BEŠIKTAŠ - ARSENAL  0:0

FC KØBENHAVN - BAYER LEVERKUSEN 2:3 (2:3)
0:1 Kiessling (5), 1:1 Jorgensen (9), 2:1 Amartey (13), 2:2 Bellarabi (31), 3:2 Son Heung-Min (43)

NAPOLI - ATHLETIC BILBAO 1:1 (0:1)
0:1 Muniain (41), 1:1 Higuain (68)

SAZLBURG - MALMÖ 2:1 (1:0)
1:0 Schiemer (16), 2:0 Soriano (54), 2:1 Forsberg (90)
Kevin Kampl je za domačo ekipo odigral vseh 90 minut, njegova statistika pa je ostala prazna.

STEAUA - LUDOGOREC 1:0 (0:0)
1:0 Chipciu (88)
Roman Bezjak (Ludogorec) je tekmo spremljal s klopi.