20.08.2014 22:23:21

Poraz deklet na Irskem

Grega Wernig

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na osmi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2015 v Dublinu izgubila proti Irski z 0:2 (0:1). Za izbranke Damirja Roba je to sedmi poraz, z vsega eno zmago so na dnu lestvice skupine 1.

Irke so povedle že v drugi minuti, ko je bila uspešna Julie Ann Russell, zmago pa potrdile v 76. minuti, ko je zadela še Fiona O'Sullivan.

Rob je tekmo začel s postavo Lucija Mori, Kaja Jerina, Anisa Rola, Evelina Kos, Tina Marolt, Kaja Eržen, Mateja Zver, Urška Žganec, Tjaša Tibaut, Lucija Grad in Andreja Nikl. Priložnost so v drugem polčasu sta dobili še Barbara Kralj in Sara Ketiš.

Na svetovno prvenstvo prihodnje leto v Kanadi se bodo uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.

Skupina 1: Irska - Slovenija 2:0 (1:0)