Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

0 30.10.2021 14:14:55

Če ne bi bilo ANDREJA STARETA, bi lahko celo umrl

arhiv Ekipe
Na današnji dan je prišlo do ene najbolj bizarnih poškodb v zgodovini ljubljanske Olimpije.

Kot je na družbenem omrežju zapisal Opta žabar, zvesti in natančni kronist dogodkov v ljubljanski Olimpiji, danes mineva 27 let od ene najbolj nenavadnih poškodb v zgodovini ljubljanskega kluba. Na današnji dan leta 1994 je... "... Olimpija gostovala v Kranju proti Naklem. Po polčasu so Ljubljančani z golom Dostija vodili z 1:0. Med odmorom se je v slačilnici Olimpije zgodila huda nesreča. Albanskemu golgeterju Dostiju je namreč spodrsnilo, pri tem se je oprl na umivalnik, ta se je zdrobil in strelcu vodilnega gola prerezal glavno žilo na nogi, tragični junak pa je dobil tudi hude poreznine po rokah. Le prisotnost klubskega zdravnika dr. Andreja Stareta in fizioterapevta Miša Aranđelovića je Dostiju rešila življenje, kajti krvavitev je bila tako huda, da bi albanski reprezentant lahko celo umrl. Olimpija je po zaslugi Zulićevega gola v 59. minuti slavila z 2:1," je na twitterju zapisal Opta žabar.

Dosti se je kmalu vrnil na zelenice in tudi v naslednjih letih v Sloveniji in Avstriji še tresel mreže.