gv
0 13.06.2016 12:40:19

13. junija 2000: Slovenija imela Jugoslavijo na pladnju, a ... (video)

Na današnji dan pred 16 leti je bila Slovenija na pragu odmevne zmage.

13. junija 2000 je Slovenija odigrala svojo prvo tekmo na večjem tekmovanju. Takrat sta evropsko prvenstvo gostili Belgija in Nizozemska, varovanci Srečka Katanca pa so debi dočakali v Charleroiju.

Za uvod so se pomerili z Jugoslavijo, ki je imela takrat v svojih vrstah nekaj izjemnih posameznikov, s klopi pa jih je vodil sloviti Vujadin Boškov. Toda Slovenci se močnih tekmecev niso ustrašili, na navidez neulovljivih 3:0 je v 57. minuti celo povišal Zlatko Zahović, ki je prispeval tudi prvi zadetek na srečanju, pod drugega pa se je podpisal Miran Pavlin.

Za nameček so Jugoslovani kmalu zatem ostali brez izključenega Siniše Mihajlovića, ki se je spravil nad Saša Udoviča, nato je pa sledil epski povratek. V vsega šestih minutah so z igralcem manj izenačili. Savo Milošević 1:3, Ljubinko Drulović 2:3, Savo Milošević 3:3. Slovenci so se trudili, storili vse za zmago, toda prevladale so izkušnje. V drugačnih okoliščinah bi bili varovanci Srečka Katanca remija proti Jugoslaviji neizmerno veseli, toda takrat so imeli tekmece že na pladnju. Zaradi tega je bil remi precej bolj grenak. Tako grenak, da boli še danes ...