Koga briga Barbariga?!

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

1 11.11.2023 08:42:38

Nova nora predstava Luke Dončića: Zadeval je kot po tekočem traku in se ustavil pri številki ... (video)

Košarkarji Dallas Mavericks so sinoči v ligi NBA prišli do nove zmage, na domačem parketu so bili s 144:126 boljši od Los Angeles Clippers. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je spet blestel v dresu teksaške zasedbe in zbral 44 točk, šest podaj in šest skokov.

Za Dallas je to sedma zmaga v sezoni. Razmerje zmag in porazov 7-2 ga trenutno uvršča na drugo mesto zahodne konference, kjer zaostja le za aktualnim prvakom Denverjem. Petkov večer po lokalnem času je pomenil, da je tekma štela tudi za medsezonski turnir lige, kjer Dallas igra v zahodni skupini B in je zdaj pri zmagi in porazu.

Zasedbo iz Teksasa je s 44 točkami znova vodil slovenski as Dončić. Ta je tokrat zadel 17 od 21 metov iz igre, iz devetih poskusov za tri točke pa je bil natančen šestkrat. Dobro je bil strelsko razpoložen tudi Kyrie Irving, ki je pristavil 27 točk, Tim Hardaway ml. pa 17.

Dallas je odločilno razliko proti ekipi iz mesta angelov naredil v drugi četrtini, ki jo je dobil s 47:18. K temu je pripomogel tudi Dončić, ki je 27 svojih točk dosegel v prvem polčasu.

Mavericks bodo v nedeljo v New Orleansu začeli serijo štirih gostovanj.