Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 10.11.2023 20:51:58

Šenčur proti Heliosu vodil od prve do zadnje minute

Luka Vovk
Košarkarji Ggd Šenčurja so v tekmi 7. kroga lige Nova KBM premagali Kansai Helios z 82:70 (25:11, 41:30, 58:51).

* Športna dvorana, gledalcev 150, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krajnc (Domžale), Rebeušek (Celje).
* Ggd Šenčur: Čibej 7 (2:2), Novak 7 (1:2), Ožegovič 12, Kmetič 3, Murić 15, Zulić 1 (1:2), Martinčič 7, Đapa 8, Dragović 9 (0:1), Malovčić 13 (2:4).
* Kansai Helios: Zemljič 10, Mirtič 14 (2:3), Barič 3 (0.2), West 6, Glišić 16 (2:4), Mahkovic 17 (9:10), Daneu 4.
* Prosti meti: Ggd Šenčur 6:11, Kansai Helios 13:19.
* Met za tri točke: Ggd Šenčur 8:22 (Ožegovič 2, Čibej, Kmetič, Murić, Martinčič, Dragović, Malovčić), Kansai Helios 7:28 (Zemljič 2, Glišić 2, Mahkovic 2, Narič).
* Osebne napake: Ggd Šenčur 22, Kansai Helios 15.
* Pet osebnih: /

Košarkarji Šenčurja so dosegli četrto zmago v sezoni in se z njo začasno povzpeli tik pod vrh lestvice. Domžalčani pa so doživeli drugi zaporedni poraz, a so začasno ostali na drugem mestu, ob tekmi manj pa imajo zdaj enako število točk kot še edina neporažena ekipa lige Krka.

Dvomov o zmagovalcu današnjega obračuna pravzaprav ni bilo že od začete četrtine. Domače vodstvo s 6:0 in 10:2 je bilo dovolj trden temelj, da se Kansai Helios ni več mogel približati. Ob koncu prve četrtine je Šenčur vodil za 14, potem ko je v zadnjih desetinkah trojko zadel Balša Dragović.

Nadaljevanje je prineslo podobno razmerje, domača zasedba je imela udobno prednost okrog deset točk, ki se je občasno povečala tudi na 15. Domžalčani pa so zapretili ob koncu tretje četrtine; razliko so takrat spravili pod deset (58:51), tudi po trojki Blaža Mahkovica v zadnji sekundi.

A nalet se ni nadaljeval v zadnji četrtini, ko so domači spet brez večjih težav prišli do dvoštevilčnega naskoka, tako da v končnici ni bilo pravega boja za zmago, saj so Gorenjci tekmo rutinsko pripeljali do konca.

Najboljši strelec pri domačih je bil Dino Murić s 15 točkami, dve manj je dosegel Alen Malovčić. Pri gostih je Mahkovic dosegel 17, Miloš Glišić pa 16 točk.

V naslednjem krogu bodo košarkarji iz Šenčurja 24. novembra gostovali pri Krki, Domžalčane pa najprej čaka tekma 9. kroga, ko bo 22. novembra tekmec prav tako Krka.

Značke: košarka, dp