Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 15.05.2023 19:56:27

Cedevita Olimpija niti na drugi tekmi ni pustila presenečenja

Košarkarji Cedevite Olimpije so tudi na drugi četrtfinalni tekmi končnice lige Nova KBM premagali Šentjur z 91:65 (20:16, 47:28, 73:46) in se uvrstili v polfinale.

Cedevita Olimpija - Šentjur 91:65 (20:16, 47:28, 73:46)
* Dvorana Stožice, gledalcev 192, sodniki: Krajnc (Maribor), Škrbec (Kranj), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 3, Murić 7, Mulalić 14, Omić 8, Dragić 15, Rebec 8, Radović 1 (1:2), Alibegović 13 (2:2), Kosi 4, Matković 12 (4:5), Gnjidić 6.
* Šentjur: Craig 9 (1:2), Dunn-Martin 28 (3:4), Tomažič 6, Nemanič 10, Glogovac 3, Rikalo 2, Držić 3, Naprudnik 4.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 7:9, Šentjur 4:6.
* Met za 3 točke: Cedevita Olimpija 14:36 (Mulalić 4, Dragić 3, Gnjidić 2, Rebec 2, Ferrell, Murić, Alibegović), Šentjur 11:40 (Dunn-Martin 7, Nemanič 2, Glogovac, Držić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 11, Šentjur 12.
* Pet osebnih napak: /.

Po domžalskih košarkarjih so se v polfinale državnega prvenstva uvrstili tudi prvi papirnati favoriti iz Ljubljane. Zadnja dva udeleženca bosta znana po torkovih tretjih tekmah, para pa sta GGD Šenčur - Ilirija in Krka - Terme Olimia Podčetrtek.

Zmaji so le v uvodoma imeli nekaj težav s svojimi četrtfinalni tekmeci, ki so slabi dve minuti pred koncem prve četrtine zadnjič na dvoboju povedli s 13:12.

Od tedaj naprej se je v Stožicah odvijal "enosmerni promet", izbranci domačega trenerja Mira Alilovića so bili v vseh segmentih košarkarske igre za razred ali dva boljši od tekmecev iz Šentjurja.

Že v končnici prvega polčasa so si nekajkrat priigrali 20 točk prednosti (41:21, 44:24, 47:27), najvišja razlika pa je znašala v zadnjem delu tekme, ko je bilo +31 (87:56 in 89:58).

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Zoran Dragić s 15 in Mirko Mulalić s 14 točkami, v gostujoči pa je Tavian Mc Kael Dunn-Martin dosegel 28 točk.

Značke: košarka, dp, končnica