Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 18.05.2022 22:02:33

Zmaji takole opravili z generalko za odločilno tekmo z Zvezdo!

Košarkarji Cedevite Olimpije so na drugi polfinalni tekmi lige Nova KBM premagali Rogaško z 82:63 (19:11, 43:28, 65:52) in se uvrstili v finale.

Rogaška - Cedevita Olimpija 63:82 (11:19, 28:43, 52:65)

* ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 1000, sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), Krajnc (Maribor).
* Rogaška: Smith 13, Vujačić 14 (2:2), Šikanič 8 (2:2), Jackson 9 (2:2), Sivka 5 (0:1), Močnik 2, Armstrong 12 (4:4).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 16, Blažić 3 (0:2), Omić 8, Dragić 10 (0:1), Pullen 7, Ejim 11 (2:2), Duščak 2, Hodžić 6, Ščuka 6, Radovanović 13 (3:4).
* Prosti meti: Rogaška 10:11, Cedevita Olimpija 5:9.
* Met za tri točke: Rogaška 9:28 (Smith 3, Vujačić 2, Šikanič 2, Jackson, Sivka), Cedevita Olimpija 11:34 (Ferrell 4, Dragić 2, Hodžić 2, Blažič, Pullen, Ejim).
* Osebne napake: Rogaška 14, Cedevita Olimpija 17.
* Pet osebnih: /.

Olimpija si pred odločilno polfinalno tekmo v ligi Aba v ponedeljek proti Crveni zvezdi ni dodatno napolnila koledarja na domačem odru. Izraziti favoriti za naslov državnega prvaka so tudi na drugi tekmi polfinala državnega prvenstva prepričljivo slavili proti Rogaški.

Trener gostov Jurica Golemac je dodobra razdelil minutažo svojim igralcem, kljub temu pa je bila razlika v kakovosti prevelika, da bi Rogaška pripravila presenečenje in izsilila tretjo tekmo.

Ljubljančani so prvo četrtino dobili z 19:11. Potem ko je Rogaška prišla na -6, je po delnem izidu 10:0 na semaforju pisalo 31:15 za goste, s podobno prednostjo 15 točk pa so odšli tudi na daljši odmor.

Domači so v tretji četrti sprva izkoristili neučinkovito igro gostov in se dvakrat približali na vsega šest točk, nato pa je s sedmimi zaporednimi točkami ob koncu četrtine Cedevita Olimpija znova vzpostavila varno prednost 13 točk pred zadnjimi desetimi minutami. Z visoko prednostjo so nato gosti le še mirno krmarili do zmage.

Pri gostih je s 16 točkami izstopal Yogi Ferrell (4/7 za tri), 13 jih je dodal Marko Radovanović (7 skokov). Pri domačih so dvomestno število točk presegli Petar Vujačić (14), Daishon Smith (13) in Terry Armstrong (12).

Na tekmeca v finalu Ljubljančani še čakajo. Na odločilni tretji tekmi se bosta namreč v petek pomerili ekipi Helios Suns in Terme Olimia iz Podčetrtka.

Značke: košarka, dp, končnica