Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

1 17.05.2021 22:51:31

Drama v Rogaški Slatini, odločil šele PODALJŠEK, toda odločitev bo padla...

Grega Wernig
Košarkarji Rogaške so v drugi tekmi polfinala lige Nova KBM po podaljšku premagali z 90:89 (19:24, 38:45, 54:65, 75:75).

Rogaška - Krka 90:89 (19:24, 38:45, 54:65, 75:75)

* Dvorana Rogaška Slatina, brez gledalcev, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Smrekar (Nova Gorica).
* Rogaška: Vujačić 20 (3:3), Nichols 27 (12:13), Igrutinović 6 (4:4), Zupan 9 (2:2), Gabrovšek 21 (4:4), Šantelj 7 (1:2).
* Krka: Stergar 7 (0:1), Stipčević 11, Vrabac 7, Barič 10, Kosi 7 (3:4), Škifić 24 (5:7), Lapornik 21 (2:2), Vučetić 2.
* Prosti meti: Rogaška 26:28, Krka 10:14.
* Met za tri točke: Rogaška 8:23 (Vujačić 5, Gabrovšek, Zupan, Nichols), Krka 15:37 (Lapornik 5, Škifić 3, Stipčević 3, Barič 2, Stergar, Vrabac).
* Osebne napake: Rogaška 21, Krka 26.
* Pet osebnih: /.

Rogaška je s preobratom v zadnji četrtini in zbrano igro v podaljšku izsilila odločilno tretjo tekmo polfinala lige Nova KBM. Krko je v svoji dvorani premagala z 90:89.

Tretja tekma bo to sredo, 19. maja, v Novem mestu ob 20.30. Zmagovalec se bo uvrstil v finale, kjer je po dveh tekmah že Cedevita Olimpija.

Krka je imela vozovnico za finale praktično v žepu, saj je dobrih sedem minut pred koncem vodila za 14 točk (70:56). A sledil je njen petminutni strelski mrk, v katerem je Rogaška naredila delni izid 17:0 in prešla v vodstvo.

Rogaška je imela tri junake. David Gabrovšek je zadel za izenačenje ob koncu rednega dela ter dodal koš v podaljšku za 88:86. Skupno je zbral 21 točk in ujel šest odbitih žog. Točko manj je prispeval Petar Vujačić, a zadel pet trojk, vključno s tisto v zadnji minuti podaljška iz težkega položaja za 86:83. Prvi strelec tekme pa je bil David Nichols s 27 točkami.

Ameriški organizator igre je dobre tri sekunde pred koncem s črte prostih metov zabil zadnji žebelj v novomeško krsto. Iz igre je metal 7:15, proste mete 12:13, imel pa je še šest podaj za statistični indeks 25.

Pri gostih, ki so zadeli petnajst trojk in v napadu ujeli kar 18 odbitih žog, sta izstopala Jure Škifić s 24 točkami (met 8:14, 9 skokov) ter Luka Lapornik z enaindvajsetimi (5:10 za tri točke).

Značke: košarka, dp