andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 24.04.2021 16:56:14

V finalu pokala Triglav in Cinkarna Celje

Košarkarice Triglava in Cinkarne Celje bodo igrale v finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije v Celju.

Kranjčanke so bile v polfinalu boljše od Grosupljega z 62:51 (19:18, 38:22, 48:42), Celjanke pa so ugnale Ježico s 86:48 (16:11, 47:23, 62:35). Cinkarna Celje bo v nedeljo ob 16. uri naskakovala 15. naslov v pokalnem tekmovanju oziroma tretjega v nizu, Triglav pa je bil doslej dvakrat prvak, in sicer 2014 ter 2018.

V prvi polfinalni tekmi so Kranjčanke upravičile vlogo favoritinj. Čeprav so si v prvem polčasu priigrale 17 točk prednosti (22:39), je Grosuplje z delnim rezultatom 16:2 v tretji četrtini prišlo na zgolj tri točke zaostanka. Vprašanje zmagovalca je Triglav rešil na začetku zadnjega dela z nizom enajstih točk, ki jih je pripeljal do 18 točk naskoka in mirne končnice.

Pri ekipi Grosupljega je bila najboljša strelka Tinkara Zoran z 22 točkami, Nika Kodelja jih je prispevala 10. Za zmagovalke je Ajda Burgar dosegla 23 točk in 8 skokov, Rebeka Abramovič pa jih je dodala 14.

V drugem polfinalu je bil zmagovalec praktično znan že vnaprej. Celjanke so z agresivno obrambo in pogostimi podvajanji svojo prednost višale iz minute v minuto, tako da so imele ob velikem odmoru že 24 točk prednosti. Domačinke so bile boljše pri odstotku zadetih metov iz igre (43% - 29%), prav tako pa so premočno dobile skok pod košema (56 - 30).

Pri finalistkah sta bili najboljši strelki Lea Debeljak in Snežana Bogićevič, ki sta dosegli po 16 točk, na drugi strani pa Sara Meden zbrala 19 točk, Ana Šarić pa 16.