Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 22.04.2021 21:05:41

Zmaji z najmočnejšo zasedbo premočni za Terme Olimia

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Terme Olimia s 73:57 (15:22, 41:36, 58:47).

* Dvorana Podčetrtek, brez gledalcev, sodniki: Grbić (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Smrekar (Nova Gorica).
* Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 20 (2:2), F. Škorjanc 2, Ž. Švigelj 6 (2:2), G. Škorjanc 6 (4:6), Maček 12, Cerkovnik 5 (1:2), Vasilić 6.
* Cedevita Olimpija: Radović 7, Perry 3 (1:1), Hopkins 13 (3:3), Duščak 8, Murić 9 (3:4), Blažič 4, Brown 6 (2:3), Jones 11 (1:1), Dimec 6 (2:2), Marinković 6 (2:4).
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 9:12, Cedevita Olimpija 14:18.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 8:29 (Strnad 6, Maček 2), Cedevita Olimpija 3:26 (Jones 2, Radovič).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 23, Cedevita Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

Cedevita Olimpija je v Podčetrtek prišla z najmočnejšo zasedbo in suvereno zabeležila peto zmago ter si pred zadnjima dvema tekmama lige Nova KBM zagotovila zgornjo polovico razpredelnice pred četrtfinalom.

Čeprav je trener Jurica Golemac tekmo začel s tremi najmlajšimi člani - Rok Radovič, Dan Duščak, Luka Ščuka in jim namenil tudi najvišjo minutažo, oslabljena zasedba Term Olimia ni bila kos nalogi. Brez Tima Atanackovića in Sandija Čebularja so bili Ljubljančani v zadnjih treh četrtinah prepričljivo boljši z 58:35.

Nejc Strnad je za domače zadel šest trojk in dosegel 20 točk, pri gostih pa ni bilo izstopajočega posameznika, saj je Golemac enakomerno razdelil čas igralcev.

Terme Olimia imajo do konca drugega dela še tri tekme, najprej z Rogaško v gosteh ter nato doma s Helios Suns in Šenčurjem Ggd, Cedevita Olimpija pa bo 24. aprila gostila Krko, v zaostali tekmi 7. kroga pa bo nastopila v Rogaški Slatini.