Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 30.04.2019 21:05:12

Domžalčani v gosteh prek Hopsov

Helios Suns/Gašper Papež
Košarkarji Helios Suns so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 95:82 (27:25, 51:41, 75:64).

Košarkarji Helios Suns so naredili edini 'break' na prvih četrtfinalnih tekmah lige Nova KBM. Na Polzeli so presenetili tretjeuvrščeno moštvo lige za prvaka, Hopse, tako da si lahko v soboto ob 19. uri pred domačimi gledalci že zagotovijo uvrstitev med štiri najboljše klube v državi.

Polzeljani, finalisti pokala Spar, in odkritje te sezone lige Nova KBM so bili favoriti. Ne toliko zaradi izhodišča in prednosti domače dvorane, kot dejstva, da so Domžalčane na petih tekmah v tej sezoni premagali kar štirikrat.

Toda kot sta poudarjala oba trenerja pred dvobojem, so tekme v rednem delu nekaj povsem drugega kot izločilni boji. In tu so Domžalčani pokazali svoj pravi obraz. Prva četrtina je bila še izenačena, v drugi pa so Igor Tratnik (15 točk v prvem polčasu, trojke 3:4), Miroslav Pašajlić in Blaž Mahkovic naredili razliko.

Helios Suns je na odmor odšel z desetimi točkami naskoka, pred iztekom tretje četrtine jih je imel že 17 (75:58), domači, ki sicer slovijo kot ena najboljših obrambnih ekip v ligi, pa tudi v zadnjih desetih minutah niso našli protiorožja za raznovrstno in natančno zasedbo Dejana Jakare, ki je zadela 14 trojk in imela 55-odsotni met za dve točki.

Pašajlić je tekmo končal pri 26 točkah (6:13 trojke), Mahkovic (10 skokov) in Tratnik (6 skokov) sta jih dosegla po 15, pri domačih, ki so le dvakrat v sezoni dobili več točk kot nocoj (Petrol Olimpija, Rogaška), pa je bil prvi strelec Milojko Vasilić (19).

-----------------------------------------------

IZJAVI TRENERJEV:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov: "Ves teden smo trdo delali, trenirali vsako malenkost igre Heliosa, točno to kar smo trenirali igralci na parketu niso izpolnili. Domžalčani so se prišli boriti, igrali so z veliko željo, obrambo so odigrali tako, kot se igra na tako pomembnih tekmah. Z naše strani pa pravo nasprotje, medla predstava, brez želje in agresivnosti."

Dejan Jakara, trener Helios Suns: "V ligi za prvaka sem moral devetkrat čestitati nasprotnikom, tokrat pa čestitam svojim fantom za odlično predstavo in zmago. Vedeli smo kaj nas čaka, vedeli smo kaj moramo storiti. Imamo še preveč nihanj v igri, preveč nespametnih potez v napadu, danes pa je prevladalo to, da smo zadeli tako odprte kot težke mete."

Hopsi Polzela - Helios Suns 82:95 (25:27, 41:51, 64:75)

* Dvorana Polzela, gledalcev 400, sodniki: Nedović, Krejić (oba Kranj), Gajšek (Podčetrtek).
* Hopsi Polzela: Burgett 16, Benson 8 (3:4), Dragan 7 (1:3), Rotar 10 (2:2), Čebular 13 (6:7), Atanacković 3 (3:4), Vasilić 19 (2:4), Jack 6 (2:2).
* Helios Suns: Pašajlić 26 (6:6), Gajić 12 (3:3), Fon 3, Bratec 5, Oman 2, Tratnik 15 (0:2), Močnik 11, Mahkovic 15 (8:10), Besedić 6 (2:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 19:26, Helios Suns 19:23.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:20 (Burgett 2, Benson, Čebular, Vasilić), Helios Suns 14:32 (Pašajlić 6, Tratnik 3, Mahkovic, Močnik, Bratec, Fon, Gajić).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 24, Helios Suns 22.
* Pet osebnih: Besedić (36.).