Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 30.04.2019 20:08:57

Primorska gladko do prve zmage

aba
Košarkarji Sixt Primorske so v prvi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Zlatorog Laško z 98:74 (31:14, 51:33, 78:58).

Košarkarji Sixt Primorske so zanesljivo dobili prvi četrtfinalni obračun lige Nova KBM proti Zlatorogu in v seriji na dve zmagi povedli z 1:0. Uvrstitev v polfinale si lahko zagotovijo že v petek, 3. maja, ko bo v Laškem druga tekma (19.00).

Koprčani poraza ne poznajo že 54 dni oziroma od 7. marca, ko so izgubili v predzadnjem krogu lige Aba 2 proti Dynamicu v Beogradu. Od tedaj do danes so zabeležili šestnajst zaporednih zmag, osvojili ligo Aba 2 ter ligo za prvaka Nova KBM končali s stoodstotnim izkupičkom. Skupno je bila to zanje enainšestdeseta tekma v sezoni v štirih različnih tekmovanjih (tri od teh so že osvojili - superpokal, pokal Spar in ligo Aba 2) in 54. zmaga, kar pomeni 88,5 odstotna uspešnost.

Četudi je Sixt Primorska enega od sedmih porazov v sezoni, in to celo najvišjega z 72:92, doživela prav proti Zlatorogu, tokrat vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo. Zasedba Jurice Golemca je delovala motivirano in agresivno od prvih minut dalje ter si že v prvi četrtini priigrala dovolj visoko prednost za nadaljevanje (31:14).

Pri domačih, ki so dobili tudi naslednje tri četrtine, so si breme in minutažo enakomerno razdelili Marijan Čakarun (16 točk, 6 skokov, 4 podaje), Žan Mark Šiško (14 točk, met 5:6, 8 podaj), Marko Jagodić Kuridža (14 točk) in Lance Harris (13 točk), pri gostih pa je Cleveland Thomas dosegel 15 točk, Michael Gant pa 13 (9 skokov).

-----------------------------------------

IZJAVI TRENERJEV:

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: "Čestitke fantom za zmago. Z dobro obrambo smo si na začetku priigrali prednost. Nato nam je energija nekoliko pošla. S tem smo Zlatorogu dovolili, da drugi polčas tekme odigra dobro, za kar mu tudi čestitam. Zahvaliti se moram našim navijačem za podporo. Čez tri dni nas čaka nova tekma z istim tekmecem in prepričan sem, da bo še boljši kot v Kopru. Mi se moramo v Laško podati s ciljem, da četrtfinalni niz tam končamo."

Chris Thomas, trener Zlatoroga: "Sixt Primorska je opravila izvrstno delo. Glavna razlika je bila ta, da so tekmeci imeli na voljo pet visokih igralcev pod košem, mi pa le dva in pol. Njihovi košarkarji so ustvarjali precejšnjo prednost. Tekmo bomo analizirali in bili v petek še bolj pripravljeni."

Sixt Primorska - Zlatorog Laško 98:74 (31:14, 51:33, 78:58)

*DvoranaBonifika, gledalcev 600, sodniki: Španič, Mauer (oba Postojna), Krajnc (Limbuš).
* Sixt Primorska: Ferme 4 (1:2), Henry 8, Harris 13 (2:2), Čakarun 16 (4:4), Kosi 6 (0:2), Marinković 8, Hodžić 8, Jagodić Kuridža 14 (3:5), Šiško 14 (4:5), Vončina 7.
* Zlatorog: Vodiškar 4, Rožanc 8 (2:2), Thomas 15 (4:4), Rojc 11 (6:6), Barič 11 (3:3), Kellner 2, Grdadolnik 1 (1:2), Miljković 9 (1:1), Gant 13 (1:1).
* Prosti meti: Sixt Primorska 14:20, Zlatorog 18:19.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 10:22 (Harris 3, Hodžić 2, Henry 2, Ferme, Jagodić Kuridža, Vončina), Zlatorog 4:12 (Barič 2, Rojc, Thomas).
* Osebne napake: Sixt Primorska 23, Zlatorog 26.
* Pet osebnih: Jagodić Kuridža (28.).