jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 14.04.2019 21:35:10

Sixt Primorska še drugič v štirih dneh premagala Olimpijo

Košarkarji Sixt Primorske so v zaostali tekmi lige Nova KBM za prvaka premagali Petrol Olimpijo s 73:69 (19:26, 44:42, 62:56).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodniki: Majkič (Hrastnik), Zupančič (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Sixt Primorska: Ferme 7, Henry 6 (4:4), Harris 22 (7:9), Čakarun 17 (3:4), Marinković 8 (2:3), Hodžić 3, Jagodić Kuridža 2 (0:2), Šiško 8 (2:2), Glas, Vončina, Čebašek.
* Petrol Olimpija: Jones 15 (5:7), Špan 11 (2:3), Lazić 6 (2:2), Lorbek 14 (1:3), Simonović 2, Lapornik 10 (2:3), Badžim 8, Radulović 3 (1:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 18:24, Petrol Olimpija 13:20.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 5:13 (Harris 3, Ferme, Hodžić), Petrol Olimpija 6:24 (Lorbek 3, Badžim 2, Špan).
* Osebne napake: Sixt Primorska 22, Petrol Olimpija 26.
* Pet osebnih: Jagodić Kuridža (36.), Lazić (39.).

Košarkarji Sixt Primorske so še drugič v štirih dneh premagali aktualnega prvaka, Petrol Olimpijo. Po četrtkovi zmagi v Tivoliju so bili tokrat v zaostali tekmi drugega kroga v domači Bonifiki boljši s 73:69. Za Koprčane je bila to 16. zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih, skupno jubilejna 50. v sezoni, šesta v nizu v ligi za prvaka, ki jim hkrati zagotavlja prvo mesto po drugem delu in prednost domače dvorane v izločilnih bojih.

Koprčani so do četrte zmage v tej sezoni proti Ljubljančanom (v petih obračunih) prišli precej težje kot pred dnevi. Pod Rožnikom so suvereno nadzirali potek dogodkov, tokrat pa so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Petrol Olimpija je v prvem polčasu vodila tudi z enajstimi točkami prednosti (30:19), ob koncu tekme pa se je z delnim izidom 7:0 približala na vsega točko zaostanka (68:67).

V zadnjih dveh minutah in pol je stvari v svoje roke vzel Marijan Čakarun (17 točk, 10 skokov). Najboljši skakalec Sixt Primorske in eden ključnih mož zasedbe Jurice Golemca je najprej izpod koša zadel za 70:67, v naslednjem napadu pa je še položil žogo v obroč za pet točk naskoka. Delo je deset sekund pred koncem s črte prostih metov dokončal prvi strelec tekme Lance Harris (22 točk, trojke 3:6).

Naslednji krog je na sporedu že v sredo, 17. aprila; Sixt Primorska bo gostila Rogaško, Petrol Olimpija pa bo gostovala v Domžalah pri Helios Suns.

Značke: košarka, sta