ela mei2 Njena.si

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

1 11.11.2018 19:29:09

OLIMPIJA PONIŽANA! Dan po polomu z Zvezdo je zmaje DOLETELO ŠE TO!

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v 5. krogu lige Nova KBM visoko premagali Petrol Olimpijo.

Šenčur Ggd - Petrol Olimpija 85:62
(21:13, 63:46, 50:31)
* Dvorana Šenčur, sodniki: Majkič (Hrastnik), Javor (Ljubljana), Pohleven (Maribor).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Novak 8 (4:4), Morina 5, Murić 3, Rizvić 13 (3:4), Zadnik 3, Martinčič 14 (2:2), Pavić 12 (0:1), Sejfić 17 (1:2), Pavković 10 (4:4).
* Petrol Olimpija: Felton 9 (1:2), Mesiček 9, Bubnić 2, Šamanić 8, Simonović 8 (2:4), Vujačić 13 (5:6), Sanon 3, Rebec 8 (2:2), Radulović 2.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 14:17, Petrol Olimpija 10:14.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 9:16 (Rizvić 2, Martinčič 2, Pavković 2, Murić, Morina, Zadnik), Petrol Olimpija 6:16 (Vujačić 2, Felton 2, Mesiček, Sanon).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 22, Petrol Olimpija 20.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so prekinili niz porazov. Presenetljivo gladko so pred domačimi gledalci premagali aktualne državne prvake iz Ljubljane s 85:62. Za Gorenjce je to druga zmaga v ligi Nova KBM, Petrol Olimpija pa je doživela drugi poraz.

Za Ljubljančane je to hkrati četrti zaporedni poraz v treh tekmovanjih. V tem tednu so gladko izgubili obe preizkušnji v jadranski druščini, poraz so doma doživeli tudi v ligi prvakov, za konec pa so jih ponižali še izbranci Rada Mijanovića. Za Ljubljančane je bila to hkrati osemnajsta tekma v tej sezoni; dobili so jih le šest.

Šenčur je zasluženo prišel do prepričljive zmage. Tekmeca, ki je nastopil z nekaj mladimi igralci, tako da so se lahko nosilci igre spočili, je nadigral v vseh pogledih. Do prve dvomestne prednosti je prišel na začetku druge četrtine (26:16), v prvem delu je prednost povišal na 50:31, v 28. minuti je imel že + 25 (63:38), rekordno razliko pa je dosegel v minuti (81:55).

Pri domačih so izstopali Ismet Sejfić (17 točk, 8 skokov), Nejc Martinčič (14 točk, 4 skoke, 3 podaje), Ramo Rizvić (13 točk, 8 podaj) in Smiljan Pavić (12 točk, 7 skokov). Na strani Petrola Olimpije, ki je izgubila 22 žog, je največ točk pa je dosegel 18-letni Petar Vujačić (13).

V naslednjem krogu bo Šenčur Ggd Gostoval v Domžalah (17. 11.), Petrol Olimpija pa bo 18. novembra gostila Rogaško.