Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 10.11.2018 20:33:28

Visok poraz zmajev, proti Crveni zvezdi niso imeli možnosti

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 7. kroga lige Aba izgubili proti Crveni zvezdi s 60:83 (23:22, 36:43, 49:65).

* Dvorana Stožice, sodniki: Hordov (Hrvaška), Petek (Slovenija), Šundić (Črna gora).
* Petrol Olimpija: Reynolds 17 (2:3), Jones 4, Špan 3, Lazić 4 (2:2), Šamanić 1 (1:2), Simonović 2, Lapornik 8 (6:8), Begić 7 (1:2), Mesiček 1 (1:2), Rebec 6, Radulović 1 (1:2).
* Crvena zvezda: Ragland 5, Čović 4 (1:2), Peperoglu 2, Lazić 3 (3:4), Faye 12 (3:3), Baron 17 (2:2), Dobrić 10 (2:2), Simanić 5 (1:1), Zirbes 10 (4:4), Ojo 8 (6:8).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 14:21, Crvena zvezda 22:26.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 4:10 (Rebec 2, Reynolds, Špan), Crvena zvezda 8:24 (Baron 3, Dobrić 2, Ragland, Čović, Faye).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 27, Crvena zvezda 23.
* Pet osebnih: Simonović (32.).

Petrol Olimpija je sredi zahtevnega niza težkih tekem, z današnjo proti vodilni ekipi regionalnega tekmovanja Crveni zvezdi pa Ljubljančanom ni uspelo prekiniti niza porazov, ki zdaj vključujejo tistega proti evroligašu iz Podgorice, proti Klaipedi v ligi prvakov in proti Beograjčanom.

Crvena zvezda je dobila vseh šest uvodnih obračunov lige Aba, danes pa še sedmega, ko je po izenačenem začetku v nadaljevanju stvari postavila na pričakovano mesto. Današnji dvoboj je bil za zmaje sicer priložnost za maščevanje za poraz pred dvema mesecema v superpokalu tega tekmovanja (60:86), a se je izkazalo, da se razmerja moči niso bistveno spremenila.

Četa Zorana Martića je bila konkurenčna do polovice tekme. Prvo četrtino so Ljubljančani dobili za točko, potem ko so največ vodili za štiri, v drugi četrtini pa so bili nazadnje blizu pri 33:34 v 17. minuti. Potem je sledil delni izid 3:9, to pa je nakazalo, v katero smer bo šla tekma v drugi polovici.

Beograjčani po odmoru niso imeli težav pri vzdrževanju vodstva. Tudi ko so domači prišli na -10, so imeli hiter dogovor, zanesljivo dobili tretjo četrtino ter nato v zadnji le še dokončali delo, ko je prednost narasla tudi na več kot 20 točk. Končna pa je bila + 23 (83:60) za goste, ki so tako skorajda ponovili izid iz Laktašev 21. septembra.

Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal Scott Reynolds s 17 točkami, nihče od njegovih soigralcev pa ni presegel dvojnega strelskega izkupička.

V naslednjem krogu lige Aba bo Petrol Olimpija v petek, 16. novembra, gostovala pri Igokei.