49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Pravnukinja Josipa Broza Tita spremenila priimek

0 10.11.2018 19:29:22

Sixt Primorska - Helios Suns 97:50 (17:13, 44:32, 71:40)

KK Sixt Primorska/Žiga Mikeli
Košarkarji Sixt Primorske so v tekmi 5. kroga lige Nova KBM premagali Helios Suns s 97:50 (17:13, 44:32, 71:40).

* ŠD Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Blaško (Postojna).
* Sixt Primorska: Šiško 8 (1:1), Hodžić 6, Čakarun 10 (2:4), Harris 7, Jagodić Kuridža 9 (2:4), Ferme 13 (2:2), Kosi 4, Zupan 7 (0:1), Glas 7 (2:2), Marinković 10 (2:4), Vončina 16 (3:3).
* Helios Suns: Močnik 7 (5:8), Durnik 12 (1:1), Fon 5, Bratec 4, Šalić 7 (1:2), Jogan 5 (1:2), Klavžar 2, Strel 2, Pašaljić 6.
* Prosti meti: Sixt Primorska 14:21, Helios Suns 8:13.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 13:30 (Vončina in Ferme 3, Hodžić 2, Šiško, Harris, Jagodić Kuridža, Zupan, Glas), Helios Suns 2:16 (Durnik, Fon).
* Osebne napake: Sixt Primorska 21, Helios Suns 22.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Sixta Primorske so pred domačimi gledalci pokazali, da so imeli ob porazu proti Petrol Olimpiji v prejšnjem krogu slab dan. Izbranci Jurice Golemca so se znesli nad Heliosom s 97:50, Domžalčanom pa prizadejali četrti zaporedni poraz. Primorci so imeli vse niti tekme v svojih rokah od prve do zadnje minute, ključno razliko pa naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 27:8.

Domači so v prvi četrtini le enkrat zaostajali, s tem pa tudi edinkrat na tekmi. Že v prvi četrtini so si priigrali šest točk prednosti, po prvih desetih minutah pa vodili za štiri. Na začetku druge četrtine so gosti znižali na -2, a je bil to zadnji poskus domžalskih sonc, da bi ujeli tekmece. Sredi druge četrtine so se znašli v zaostanku za 12 točk, toliko je ekipi ločilo tudi ob odhodu na odmor.

Sixt Primorska je izvrstno začela drugi polčas, v dobrih treh minutah so se z delnim izidom 10:2 odlepili, igra Heliosa pa je povsem razpadla. Primorci so iz napada v napad višali svojo prednost, po treh četrtinah, ko je bilo 71:40, pa je bilo jasno, da bosta dve točki ostali v Kopru.

Navkljub visoki prednosti košarkarji Golemca niso popuščali, zadnjo četrtino so dobili s 26:10.

Pri domači ekipi so se med strelce vpisali prav vsi igralci, ki so stopili na parket, najbolj razpoložen med njimi je bil Luka Vončina s 16 točkami. Pri gostujoči zasedbi je tekmo z dvomestnim številom končal le Urban Durnik - 12 točk.

Sixt Primorska bo v 6. krogu igrala Krki, toda tekma bo šele 22. novembra. Domžalčane čez teden dni čaka Šenčur Gorenjska gradbena družba.

Značke: košarka, dp