0 13.10.2018 22:26:48

Derbi spet prepričljivo Celjankam

V tretjem krogu 1. ženske košarkarske lige so slavile domače ekipe.

KONJICE - GROSUPLJE 61:56 (12:12, 31:26, 48:42)
Z izjemo konca prve in začetka druge ter nekaj trenutkov v drugem polčasu so bile v ospredju varovanke Stojana Finka, ki so si sredi zadnje četrtine vodile tudi z 12 točkami prednosti. Kljub temu pa so gostje na koncu poskrbele, da Konjičanke niso popolnoma mirne pričakale zadnjih trenutkov tekme. Minuto pred koncem je Jana Jurečič zadela met za tri točke in stopila zaostanek zgolj na tri točke.

Konjičanke v naslednjem napadu v 24 sekundah niso uspele vreči na koš in ponudile gostjam priložnost, da tekmo podaljšajo za pet minut. Mojca Ahac je poskušala z metom za dve točke, bila nenatančna, odbito žogo pa je nato ujela Katja Klančnik. Jurečičeva je storila nešportno osebno napako, iz črte prostih metov pa je zmago konjiških košarkaric potrdila Tia Tajhar.

Košarkarica Grosupljega Teja Goršič je bila z 20 točkami prva strelka tekme, pri zmagovalni ekipi pa je bila ponovno najbolj razpoložena Neža Šrot, ki dosegla 14 točk. Katja Klančnik je tekmo zaključila z 12 točkami, 12 skoki, šestimi asistencami in štirimi pridobljenimi žogami.

"Proti neugodni ekipi Grosupljega nam je uspelo doseči pomembno zmago," je povedal Stojan Fink, trener Konjic, njegov kolega na klopi Grosupljega Slavko Duščka je dejal:
"Odigrali smo težko tekmo. Borili smo se od prve do zadnje minute. Morda bi lahko v zadnjem napadu iztržili tudi kaj več, vendar nimam dekletom kaj zameriti. Če bomo nadaljevali s takšno igro, bodo tudi zmage prišle. Čestitam Konjičankam za zmago."

CINKARNA CELJE - TRIGLAV 86:53 (23:13, 41:36, 68:41)
Derbi tretjega kroga državnega prvenstva za ženske je bil zanimiv zgolj v prvih 20. minutah tekme v Celju, saj so v drugem polčasu domačinke popolnoma razorožile kranjsko zasedbo in prišle do visoke, četrte zmage v tej sezoni 1. SKL. Kranjčanke so po dveh zmagah doživele prvi poraz.

Celjske košarkarice so na tekmi proti pokalnim prvakinjam vodile od prve do zadnje minute. V prvi četrtini je bila celjska prednost že dvomestna, vendar pa je v drugem delu sledil preobrat. Po boljši igri in dveh zadetih trojkah Lejle Omerbašić so gostje sredi druge četrtine zaostajale le za točko (33:32), na glavni odmor pa je zasedba Damirja Grgića odšla s +5.

V drugem polčasu pa so domače košarkarice popolnoma nadigrale varovanke Ernesta Novaka, ki so v 20 minutah tekme dosegle zgolj 17 točk. Celjanke so bile veliko boljše na obeh straneh, o odločnosti in želji pa govorita tudi podatka o pridobljenih žogah in blokadah. Slednjih so Štajerke zbrala kar devet, ob tem pa pridobile še 18 žog. Deset zadetih metov za tri točke pa je le še dodatno prevesilo tekmico na stran aktualnih prvakinj.

Celjska prednost je znašala že 40 točk, na koncu pa je uspelo Gorenjkam nekoliko ublažiti poraz.

Pri domači ekipi sta ponovno izstopali obe Američanki - Bessardova je dosegla 16 točk, še šest več jih je dodala Chatrice White. Urša Žibert je bila edina košarkarica iz kranjske ekipe, ki je dosegla dvomestno število točk.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje, je po tekmi povedal: "V prvem polčasu nismo mogli razviti svoje igre. V drugem delu pa smo povečali agresivnost in na koncu zasluženo slavili novi dve točki. Čestitke igralkam za zmago."

Ernest Novak, trener Triglava, je bil kratek in jedrnat: "Čestitke Celjankam za pristop, nas je lahko sram za to, kar smo prikazali v drugem polčasu."

MARIBOR - DOMŽALE 60:47 (20:8, 30:23, 46:33)
Vseh 40 minut je bila v prednosti štajerska ekipa, ki je do najvišje prednosti prišla sredi zadnje četrtine, ko so varovanke Žige Ravnikarja povedle za 22. V 33. minuti so sicer varovanke Mladena Rajića zaostajale zgolj za deset, nato pa je sledilo 12 zaporednih točk domačink, ki so tako razrešile vprašanje o zmagovalcu tekme. Domžalčankam je uspelo do konca razliko stopiti na 13 točk, zmaga pa je bila nedosegljiva.

Glavno orožje mariborske ekipe je bila ponovno Elma Dautović, ki je dosegla 20 točk, trikrat je zadel za tri točke. Pri Štajerkah, ki so zapravile kar 33 žog, se je med strelke vpisala osmerica, poleg Dautovićeve pa je tekmo z dvojnim dvojčkom zaključila Valentina Ribič. Zgolj pet košarkaric pa se je med strelke vpisalo pri domžalski ekipi. Jasmina Hatić je ponovno prevladovala, vendar prave pomoči s strani soigralk ni imela. Tekmo je Hatićeva zaključila z 20 točkami.

Žiga Ravnikar, trener Maribora, je po tekmi menil: "Čestitam dekletom za prvo zmago na domačem parketu v tej sezoni. Čaka nas še veliko dela. Čestitke tudi ekipi Domžal za pošteno igro." Mladen Rajić, trener Domžal, je dejal: "Čestitke ekipi Maribora za zmago. Odigrali smo toplo - hladno. Na začetku tekme prestrašeno, potem pa boljše. Da dobiš tekmo, moraš imeti več koncentracije, a mi je žal danes nismo imeli."