Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

Podaljšek na Polzeli, Chris Thomas uspešno začel slovensko klubsko zgodbo!

Košarkarji so odigrali tekme 1. kroga lige Nova KBM.

Sixt Primorska - Šenčur GGD 75:66
(20:20, 38:28, 58:38)
* Dvorana Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Škrbec(Kranj), Mauer(Postojna), Smrekar (Nova Gorica).
* Sixt Primorska: Šiško 9, Hodžić 2, Glas 4 (1:2), Marinković 12 (0:2), Jagodić Kuridža 10 (3:4), Ferme 16 (3:4), Kosi 2, Čakarun 11 (1:1), Vončina 9 (3:4).
* Šenčur GGD: Murič 2 (0:2), Martinčič 8, Zadnik 4, Rizvić 10 (4:5), Sejfić 13 (7:7), Pavić 15 (1:6), Morina 5 (2:4), Pavković 4 (1:2), Popadić 5.
* Prosti meti: Sixt Primorska 11:17, Šenčur GGD 15:27.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 6:23 (Ferme 3, Šiško, Jagodić Kuridža, Glas), Šenčur GGD 5:22 (Martinčič 2, Morina, Pavković, Popadić).
* Osebne napake: Sixt Primorska 24, Šenčur GGD 20.
* Pet osebnih: Šiško (36.).

Koprčani so dobro začeli sezono, osvojili superpokal in so v regionalnem tekmovanju Aba 2 še neporaženi. Danes so začeli še domače tekmovanje, za uvod pa so jih čakali stari znanci iz lanskega finala pokalnega tekmovanja. V prejšnji sezoni sta se ekipi pomerili štirikrat, vse zmage so ostale Koprčanom, nazadnje pa so dosegli tudi današnjo; gostje so v zadnji četrtini sicer zmanjšali zaostanek, a bili daleč od zmage.

Gostje so, za razliko od koprske ekipe, z današnjo tekmo šele zares začeli sezono v tekmovalnem pogledu. A so bili do sredine tekme konkurenčni, po izenačeni prvi četrtini pa je domačim uspel prvi preboj ob koncu polčasa, ko so od zaostanka 25:26 prišli do trdnega vodstva 38:28.

V podobnem slogu so nadaljevali tudi v tretji četrtini in prednost povišali na +20 (58:38), v zadnji pa so lahko le še nadzorovali potek tekme. Šenčur se je enkrat sicer še približal na manj kot deset točk (62:53), a domači preobrata niso dovolili in so dvoboj zanesljivo pripeljali do prve zmage v ligi nova KBM.

Tadej Ferme je pri domačih kot najučinkovitejši dosegel 16 točk in dodal šest skokov, 12 točk je prispeval Ivan Marinković, Smiljan Pavić je bil s 15 najboljši strelec pri poražencih, za katere je dve točki manj prispeval še Ismet Sejfić.

V naslednjem krogu bo 20. oktobra Sixt Primorska gostovala pri Rogaški, Šenčur Gorenjska gradbena družba pa dan pozneje pri Iliriji.

Helios Suns - Ilirija 78:60
(14:9, 40:31, 62:44)
* ŠD Domžale, gledalcev 200, sodniki: Javor (Ljubljana), Mauer (Postojna) in Mlakar (Škofja Loka).
* Helios Suns: Pašaljić 19 (9:12), Gajić 10 (2:2), Fon 3, Bratec 13 (2:2), Durnik 7, Močnik 2 (2:4), Šalić 24 (3:7).
* Ilirija: Heath 18 (0:1), Gabrijel 1 (1:4), Čučović 14 (3:4), Gorbačov 5, Ružič 4, Ščekić 6, Germ 1 (1:1), Stopar 7 (2:4), Stemberger 4 (0:1).
* Prosti meti: Helios Suns 18:27, Ilirija
* Met za tri točke: Helios Suns 6:23 (Gajić 2, Fon, Bratec, Durnik), Ilirija 5:28 (Heath 2, Čučović, Gorbačov, Stopar).
* Osebne napake: Helios Suns 21, Ilirija 25.
* Pet osebnih: /.

Prevetreni košarkarji Heliosa so pred domačimi gledalci državno prvenstvo odprli z lepo zmago proti prav tako prenovljeni Iliriji. Ljubljančani so v zadnji sezoni dobili tri od štirih medsebojnih obračunov v ligi Nova KBM, tokrat pa proti domžalskim soncem pravih možnosti niso imeli.

Prva četrtina v Domžalah je bil še precej izenačena, domači so se "odlepili" v dobri zadnji minuti, ko so zaostanek z 8:9 spremenili v vodstvo s 14:9. Ilirija se ni kar tako predala, na začetku druge četrtine se je približala na 12:14, nekoliko kasneje še na 19:20, na to pa so domžalska sonca odgovorila z delnim izidom 7:0. Z devetimi točkami so odšla na odmor, dokončno pa Ljubljančane zlomila sredi tretje četrtine. Tokrat so z delnim izidom 7:0 povedli s 56:42, Ilirija je po njem dosegla koš, toda Heliosu je uspel nov delni izid, tokrat 6:0. Prednost 18 točk je za zadnjih 10 minut Heliosu več kot zadoščala.

Prvi strelec tekme je bil Đoko Šalić s 24 točkami, k temu je dodal še sedem skokov. Dvojni dvojček je uspel njegovemu soigralcu Nikoli Gajiću (10 točk, 13 skokov). Na drugi strani je Joshua Stanley Heath dosegel 18 točk.

Helios bo tekmo 2. kroga igral v četrtek proti Krki, Ilirija pa prihodnjo nedeljo proti Šenčurju.

Hopsi Polzela - Zlatorog Laško 72:77
(17:24, 38:36, 57:50, 67:67)

* ŠD Polzela, gledalcev 600, sodniki: Španič (Postojna), Pipan (Ljubljana) in Palčič (Postojna).
* Hopsi Polzela: Burgett 6, Benson 9 (1:2), Rotar 11 (1:4), Borse 9 (4:5), Godler 5 (1:2), Atanackovič 5, Bukovič 6 (3:4), Jack 21 (1:).
* Zlatorog Laško: Vodiškar 3, Thomas 13 (3:4), Rojc 12 (6:9), Barič 15 (8:8), Grdadolnik 4 (1:2), Miljković 3 (1:2), Lindsey 10 (1:1), Gant 16 (2:5).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 11:19, Zlatorog Laško 22:31.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:26 (Rotar 2, Borse, Atanacković, Bukovič), Zlatorog Laško 7:31 (Thomas 3, Vodiškar, Barič, Grdadolnik, Lindsey)
* Osebne napake: Hopsi Polzela 27, Zlatorog Laško 17.
* Pet osebnih: Atanacković (45.).

Lokalni obračun Hopsov in Zlatoroga, obe ekipi sta se v prejšnji sezoni potegovali za obstanek v ligi s štirimi ekipami iz 2. SKL, je na Polzeli prinesel precej razburjenja, saj je bil zmagovalec znan šele po podaljšku. Zmage so se veselili Laščani z novim trenerjem Američanom Chrisom Thomasom, ki je pred leti deloval kot pomočnik selektorja slovenske moške članske reprezentance.

Čeprav so gosti v prvi četrtini vodili tudi z desetimi točkami prednosti, je bilo nadaljevanje bolj izenačeno. Hopsi so na začetku zadnje četrtine vodili z 59:50, a prednosti niso znali zadržati. Zlatorog je počasi topil zaostanek, Jalen Dontae Lindsey pa je s polaganjem 12 sekund pred zadnjim zvokom sirene izsilil izenačenje in s tem podaljšek.

V njem so imeli ves čas pobudo Laščani, na krilih ameriških okrepitev pa tekmo pripeljali do srečnega konca.

Donovan Matthew Jack je bil najbolj razpoložen strelec tekme, za Hopse je dosegel je 21 točk. Na drugi strani je Michael Emani Gant dal 16 točk in zbral 10 skokov, Cleveland Joseph Thomas JR je prispeval 14 točk in 10 skokov.

Polzeljane prihodnjo nedeljo čaka gostovanje pri Petrol Olimpiji, Laščani bodo dan prej gostovali v Šentjurju.

Šentjur - Rogaška 77:80 (15:18, 37:37, 54:60)
* Dvorana OŠ Hruševec, sodniki: Krejić (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Žiga Pohleven (Maribor).
* Šentjur: Jereb 11, Krušič 5 (1:2), Pešić 4 (2:2), Konjević 13 (2:2), Harmon 24 (2:2), Jurček 10 (3:3), Ahmedović 10 (4:4).
* Rogaška: Vašl 16 (2:2), Bilić 10 (2:2), Davis 17 (6:6), Knežević 2, Šantelj 12 (4:8), Kosič 10, Tomić 13 (1:1).
* Prosti meti: Šentjur 14:15, Rogaška 15:19.
* Met za tri točke: Šentjur 13:29 (Harmon 6, Jereb 3, Konjević 3, Jurček), Rogaška 5:25 (Vašl 4, Davis).
* Osebne napake: Šentjur 23, Rogaška 21.
* Pet osebnih: Šantelj (38.).

Za uvod domače sezone sta ekipi odigrali lokalni derbi. Prejšnjo sezono je v medsebojnih obračunih dobila Rogaška, saj je zmagala na vseh štirih, serijo pa potegnila še na peto zmago, čeprav je bil danes razplet zelo tesen.

Za obe ekipi je bil uvod sicer tudi povsem nov začetek, saj imajo državni prvaki iz sezone 2014/15 v postavi kar sedem novincev, dva manj pa današnji gostje iz Rogaške.

V večjem delu sta bili ekipi povsem skupaj. Za odtenek bolje so začeli gostje in za tri dobili prvi del, toda ob polčasu sta bili moštvi spet skupaj pri 37:37. Odločitve ni prinesel niti tretji del, v katerem so sicer košarkarji Rogaške povedli za šest, a razlika je bila še premajhna, da bi lahko nadaljevali povsem mirno.

Vseeno pa je niso več spustili iz rok. Še več, povišali so jo na + 15 po košu Mihe Vašla pet minut pred koncem (73:58), kar je bilo dovolj za zmago, čeprav so zadnje minute pripadle domačim. Za uspešen lov in morebiten preobrat pa jim je zmanjkalo časa, nazadnje je za domače s trojko na končnih -3 znižal Jereb pet sekund pred koncem.

Michael Harmon s 24 točkami je bil najbolj razpoložen pri domačih, 13 točk je dosegel Davor Konjević. Gostje so imeli šest približno enako razpoloženih igralcev z vsaj desetimi točkami, najboljši je bil Rashun Davis s 17.

V naslednjem krogu bo 20. oktobra Rogaška gostila Sixt Primorsko, isti dan bo na sporedu še tekma Šentjur - Zlatorog Laško.

Izidi, 1. krog:
- sreda, 11. oktober:
Krka - Petrol Olimpija                             91:69 (26:20, 47:40, 73:52)

- sobota, 13. oktober:
Helios Suns - Ilirija                              78:60 (14:9, 40:31, 62:44)
Hopsi Polzela - Zlatorog Laško                     72:77 (17:24, 38:36, 57:50, 67:67)
Šentjur - Rogaška                                  77:80 (15:18, 37:37, 54:60)
Sixt Primorska - Šenčur Gorenjska gradbena družba  75:66 (20:20, 38:28, 58:38)
Značke: košarka, dp