Kam je odšel Stanislav Štuhec? Svojci ga ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 27.05.2018 22:37:34

Petrol Olimpija pri nogometnih kolegih dobila navdih in odločitev o prvaku preložila na torek (foto)

Košarkarji Petrola Olimpije so v četrti tekmi finala lige Nova KBM v Novem mestu premagali Krko z 89:79 (21:23, 49:40, 66:63).

Krka - Petrol Olimpija 79:89 (23:21, 40:49, 63:66)
* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2000, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Zupančič (Ljubljana).
* Krka: Marinelli 16 (4:6), Osolnik 2, Bratož 8 (2:2), Cinac 8, Dimec 5 (1:1), Đapa 4 (1:4), Jošilo 28 (6:7), Zagorac 4, Kovačevič 3, Fifolt 1 (1:2).
* Petrol Olimpija: Kastrati 6 (1:1), Radulović 2, Oliver 8 (1:1), Špan 16 (3:5), Bubnić 3 (1:2), Morgan 24 (12:15), D. Lorbek 4 (4:4), Hrovat 17 (2:2), McCarron 9 (3:4).
* Prosti meti: Krka 15:22, Petrol Olimpija 27:34.
* Met za tri točke: Krka 10:25 (Marinelli 2, Bratož 2, Cinac 2, Jošilo 2, Kovačevič, Đapa), Petrol Olimpija 10:25 (Špan 3, Hrovat 3, McCarron 2, Kastrati, Oliver).
* Osebne napake: Krka 29, Petrol Olimpija 26.
* Pet osebnih: Bratož (35.).

Košarkarji Petrola Olimpije so v četrti tekmi finala lige Nova KBM v Novem mestu premagali Krko z 89:79 in izenačili izid v zmagah na 2:2. Odločitev o prvaku bo tako padla v torek, ko bo ob 18. uri v Stožicah na sporedu peta tekma.

Osmič v šestindvajsetih finalih državnega prvenstva bo o prvaku odločala peta tekma. Ljubljančani so na odločilnih tekmah zmagali le dvakrat, 2005 in 2006 proti Geoplinu Slovanu, Krka pa je štirikrat igrala peto tekmo in vse dobila.

Petrol Olimpija se bo v torek potegovala za sedemnajsti naslov, Krka pa za osmega.

Ljubitelji košarke so v Novem mestu videli še četrto zanimivo in razburljivo tekmo med največjima tekmecema v državi, ki pa se tokrat ni končala po želji domačih privržencev. Obračun je postregel z vsem, kar pripada velikim finalom; ogorčenim bojem na parketu, začinjenim z veliko nervoze, tudi nešportnih potez, razburljivim dogajanjem na tribunah, na koncu pa z zasluženo zmago Ljubljančanov, ki so do zmage prišli v zadnjih minutah.

Prvi polčas je v večjem deležu pripadel gostom, ki so na veliki odmor odšli z devetimi točkami prednosti, tretja četrtina pa je prinesla veselje tudi domačim navijačem. Krka se je z delnim izidom 14:2 prebila v vodstvo s 54:51, v 27. minuti po dveh trojkah Dina Cinaca pa na 60:55.

Petrol Olimpija je odgovorila z 9:0, ponovno prevzela vodstvo, ki ga je v 33. minuti znova povišala na dvomestno število (75:65). V 35. minuti je sledil eden od ključnih trenutkov tekme. Domači organizator igre Domen Bratož je dobil osebno napako, ob tem zelo nešportno reagiral in sodniku zabrusil nekaj krepkih v obraz ter si posledično prislužil izključitev, kar pomeni, da ne bo mogel igrati v torek v Stožicah.

Čeprav Jan Špan nato ni izkoristil treh prostih metov in žoge s strani, je bil njegov odhod v slačilnico prehud udarec za Krko. Paolo Marinelli (16 točk, 7 podaj) je še znižal na 79:81, toda v naslednjih dveh napadih je najprej Devin Oliver zadel 2+1, Gregor Hrovat pa trojko za 87:79 dve minuti do konca.

Dva igralca sta še posebej izstopala. Marko Jošilo je za Krko dosegel 28 točk (5 skokov, 3 podaje, met 10:21), Jordan Morgan pa za goste zbral 24 točk (met 6:12, prosti meti 12:15). Ob tem so imeli Ljubljančani še razpoložena Gregorja Hrovata s 17 točkami in Jana Špana, ki je vknjižil 16 točk, 5 podaj ter 4 skoke.

IZJAVI PO TEKMI

Simon Petrov, trener Krke: "Dali smo vse od sebe in to bomo naredili tudi v torek v Ljubljani. Naša želja je prikazati dobro košarko in zato se borimo. Sojenja ne bom komentiral, saj so svoje mnenje, mislil očitno, izrazili gledalci v dvorani. Imamo še rezerve v obrambi, natančnosti v napadu, predvsem pa pri zapiranju prostora pod obročem, saj je imela Petrol Olimpija nocoj preveč skokov v napadu."

Zoran Martić: "Ne glede na to, da imamo dolgo klop, se nam je na prvi tekmi poškodoval prvi organizator igre Mitchell McCarron. Na tretji tekmi so nam v prvi minuti poškodovali Jordana Morgana. To so šoki, ki jih tudi precej boljše ekipe od nas, ne prenesejo. Zato moram pohvaliti svoje igralce, da so se zbrali in motivirali ter v teh težkih razmerah v Novem mestu izvlekli zmago. Krka igra v tem finalu izjemno grobo košarko in danes je bila za to prvič kaznovana."

Značke: košarka, sta