Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 25.05.2018 19:52:10

KRKA šokirala TIVOLI: Dolenjci le še zmago oddaljeni od osme zvezdice

Košarkarji Krke potrebujejo še eno zmago, da osmič postanejo državni prvaki. Tretjo tekmo finala lige Nova KBM v Tivoliju proti Petrolu Olimpiji so dobili s 83:67 (33:13, 50:31, 60:54). Četrta tekma bo v nedeljo ob 20. uri v Novem mestu.

Olimpija - Krka 67:83

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki: Vučković (Maribor), Zupančič, Grbić (oba Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Kastrati 10 (1:3), Oliver 12 (2:4), Špan 9 (3:4), Bubnić 5, Badžim 11 (4:4), Morgan 9 (1:4), Begić 7 (3:4), Sanon 4.
* Krka: Jarc 2, Marinelli 22, Bratož 5, Cinac 11, Dimec 8, Jošilo 16 (2:2), Zagorac 11 (3:3), Kovačevič 8
* Prosti meti: Petrol Olimpija 14:25, Krka 7:7.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 7:26 (Oliver 2, Špan 2, Bubnić, Badžim, Kastrati), Krka 8:19 (Cinac 3, Marinelli 2, Kovačevič 2, Bratož).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 18, Krka 24.
* Pet osebnih: Fifolt (35.), Kastrati (40.).

Košarkarji Krke potrebujejo še eno zmago, da osmič postanejo državni prvaki. Tretjo tekmo finala lige Nova KBM proti Petrolu Olimpiji v Tivoliju so zasluženo dobili s 83:67.

Novomeščani, ki so nazadnje pokal za državnega prvaka dvignili 2014, lahko novo lovoriko osvojijo v nedeljo, ko se bo četrta tekma v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu začela ob 20. uri. V primeru izenačenja na 2:2 je odločilna peta tekma predvidena v torek, 29. maja ob 18. uri v Stožicah.

Izbranci trenerja Simona Petrova so po porazu na prvi tekmi finala, ki so jo izgubili z 21 točkami razlike, v nadaljevanju finala pokazali povsem drug obraz. Drugo tekmo v Novem mestu so dobili po razburljivi končnici, v tretji sredi Ljubljane pa so branilce naslova nadigrali v vseh pogledih.

Novomeščani so svojo namero, da pokorijo Ljubljano, pokazali že v uvodnih minutah. Ob agresivni obrambi so domačine pustili brez koša več kot štiri minute in pol ter povedli s 14:0. A to je bil šele začetek šoka za zbrano publiko v Tivoliju; Krka je ob koncu prve četrtine vodila s 33:10, najvišjo prednost pa je dosegla pri 40:16.

V nadaljevanju so domači pokazali več volje in agresivnosti, vendar se želji in taktični postavitvi gostov niso znali zoperstaviti. Dvakrat so prišli na šest točk zaostanka - nazadnje ob koncu tretje četrtine, nato pa je Krka s consko postavitvijo obrambe, predvsem pa z žarom in kolektivno igro znova prevzela vajeti igre v svoje roke in tekmo zanesljivo pripeljala do konca.

Krka, ki je na prvi tekmi izgubila skok s 33:50, je prvič v tem finalu dobila bitko pod obročema (37:32), napravila je manj napak (11:12), hkrati pa bila kljub omejenemu igralskemu kadru bolj učinkovita. Večino tekme je odigrala s sedmimi igralci, med katerimi so bili štirje v dvomestnih številkah.

Paolo Marinelli je izstopal z 22 točkami (trojke 2:3, met iz igre 10:19), Marko Jošilo je zbral 16 točk in 13 skokov, po enajst točk pa sta dosegla Saša Zagorac (met iz igre 4:6) in Dino Cinac (trojke 3:3). Pri domačih je bil prvi strelec Devin Oliver z 12 točkami (8 skokov).

Značke: košarka, sta