Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 19.05.2018 19:51:20

Petrol Olimpija povedla 1:0 v finalni seriji proti Krki

Košarkarji Petrola Olimpije so v prvi tekmi finala lige Nova KBM premagali Krko z 90:69 (15:18, 39:33, 66:52).

* Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Krejić (Kranj), Zupančič, Grbić (oba Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Kastrati 6 (4:6), Radulović 4, Tratnik 2 (0:2), Oliver 15 (2:2), Špan 19, Bubnić 2, Morgan 12, D. Lorbek 12 (2:3), Hrovat 8 (4:4), Begić 6 (2:4), Sanon 4.
* Krka: Marinelli 10 (1:1), Škedelj 4, Osolnik 3 (0:2), Bratož 4 (2:2), Stipaničev 2, Cinac 7 (2:2), Dimec 13 (3:6), Jošilo 9 (3:4), Zagorac 9 (5:5), Kovačevič 6 (1:1), Fifolt 2 (2:4).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 14:21, Krka 19:27.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:16 (Špan 3, D. Lorbek 2, Oliver), Krka 4:22 (Kovačevič, Cinac, Osolnik, Marinelli).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 25, Krka 25.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so dobili prvo tekmo finalne serije lige Nova KBM na tri zmage proti Krki. V Stožicah so zmagali z 90:69, druga tekma pa bo v torek, 22. maja, ob 18. uri v Novem mestu.

Ljubljančani so upravičili vlogo favorita in zabeležili že deseto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Poraza ne poznajo že pet tednov oziroma od 11. aprila, ko so nazadnje izgubili na gostovanju v Šenčurju.

Do zmage so prišli navkljub poškodbi komolca prvega organizatorje igre Mitchella McCarrona, ki je parket z ledom na roki zapustil že v prvi četrtini. Njegovo vlogo je prevzel Jan Špan in bil z 19 točkami eden ključnih igralcev na poti do uvodne zmage oziroma sedemnajstega naslova državnega prvaka.

Petrol Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila v tretji četrtini, ki jo je dobila s 27:19. Najprej je prišla do prve dvomestne prednosti (47:36), do 28. minute pa je razliko povišala na 63:43.

Domači so imeli več razpoloženih igralcev, močnejši so bili pod obročema (50:33), hkrati pa so vseh štirideset minut narekovali ritem igri in bili čvrsti v obrambi, tako da so Krki zadali drugi najvišji poraz v ligi Nova KBM v tej sezoni ter jo omejili na drugi najnižji točkovni izkupiček v zadnjem mesecu oziroma zadnjih devetih tekmah.

Huje jo je Krka skupila le na začetku sezone, ko je jo Olimpija nadigrala z 22 točkami razlike, manj točk kot danes pa so Novomeščani nazadnje dosegli 18. aprila ob porazu na gostovanju v Domžalah (68:62).

Med odmorom je Košarkarska zveza Slovenije podelila priznanja najboljšim v Pokalu mladih, tekmovanju za razvoj, kakovostnejše delo z mladimi ter promocijo košarke. Pri dekletih so bile najuspešnejše košarkarice Ježice, v konkurenci fantov pa Helios Suns.

Značke: košarka, sta