11.05.2016 23:08:33

Preobrata Heliosa in Krke

V prvih tekmah četrtfinala košarkarskega prvenstva je Krka doma premagala Šenčur, Helios pa prav tako na domačem parketu Rogaško.

Novomeščani so do zmage prišli šele v zadnjih petih minutah. Pred tem so bili varovanci Ernesta Novaka tisti, ki so narekovali ritem igre in nadzorovali gibanje rezultata na semaforju. V uvodu so povedli s 16:2, po treh četrtinah igre pa so bili ob več kot 60-odstotnem metu iz igre še vedno v prednosti 65:60.

Gostitelji so do izenačenja prišli v 35. minuti (68:68), odločitev o zmagovalcu pa je padla je v zadnjih treh minutah, ko sta za koše in vodstva Krke poskrbela Ive Ivanov (13 točk, 6 skokov) in Jure Lalić (12).

Helios si je zmago zagotovil z delnim izidom 18:2 v zadnjih treh minutah in pol igre, ključni mož na igrišču pa je bil 178 centimetrov visoki Jan Močnik, ki je v tem obdobju dosegel 11 od svojih 18 točk.

Zmaga je za Domžalčane še toliko slajša, saj so jo dosegli z omejenim igralskim kadrom. Trener Jakša Vulić je imel na razpolago sedem igralcev, osmi pa je odigral dobri dve minuti. Očitno je to dejstvo ter visoko vodstvo, do katerega so prišli v zadnji četrtini, uspevalo Rogaško, ki je v odločilnim minutah odpovedala na vseh frontah.

Helios Suns - Rogaška 68:63 (12:17, 31:35, 46:47)

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 800, sodniki: D. Javor, Grbić (oba Ljubljana), Krejić (Kranj).
* Helios Suns: Ju. Močnik 4 (1:2), Čakarun 18 (2:4), Ja. Močnik 18 (2:2), Atanacković 3, Lelić 5 (3:3), Robertson 4 (2:2), Vončina 16 (3:4).
* Rogaška: Ferme 22 (1:1), Boban 11, Davis 18 (1:2), Mijović 4, Primorac 4, Remekun 4.
* Prosti meti: Helios Suns 13:17, Rogaška 2:3.
* Met za tri točke: Helios Suns 7:16 (Vončina 3, Ja. Močnik 2, Ju. Močnik, Atanacković), Rogaška 11:32 (Ferme 5, Boban 3, Davis 3).
* Osebne napake: Helios Suns 15, Rogaška 22.
* Pet osebnih: /.

Krka - Šenčur Ggd 78:74 (23:29, 42:43, 60:65)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Boltauzer, Vučković (oba Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Krka: Rebec 4, Ivanov 13 (3:4), Sinovec 7 (3:3), Rojc 2, Lalić 12 (4:4), Tomič 14, Dimec 2, Lapornik 19 (5:7), Drobnjak 5.
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Jeršin 9 (2:6), Pavić 13 (1:1), Eržen 15 (1:1), Miljković 5 (1:2), Špan 15, Jokić 10 (0:1), Blaževič 7 (1:1).
* Prosti meti: Krka 15:18, Šenčur Ggd 7:13.
* Met za tri točke: Krka 7:21 (Lapornik 4, Tomič 2, Drobnjak), Šenčur Ggd 9:24 (Špan 3, Jokić 2, Eržen 2, Jeršin, Blaževič).
* Osebne napake: Krka 21, Šenčur Ggd 24.
* Pet osebnih: Miljković (40.).