15.05.2015 20:48:47

Liga Telemach: Helios gladko dobil drugo

Grega Wernig

Košarkarji Helios Suns so na drugi polfinalni tekmi lige Telemach v Domžalah premagali Rogaško z 82:66 (27:18, 45:34, 63:47) in izid v zmagah izenačili na 1:1. Tretja tekma in odločilna bo v ponedeljek v Rogaški Slatini.

V taboru Rogaške so pred tekmo v Domžalah vlogo favorita prepuščali domačim, a vseeno pričakovali tesno tekmo in govorili celo o novem presenečenju. Toda scenarij se ni ravno uresničil, saj so bili igralci Heliosa praktično vso tekmo v ospredju in tekmeca držali na bolj ali manj varni razdalji. Tako so si uresničili željo, da serijo podaljšajo na tretjo tekmo.

Domžalčani so prvo četrtino odigrali odločno, razpoložena sta bila predvsem Jure Pelko in Gezim Morina, ki sta skupaj dosegla 16 točk v tem delu igre in tako prispevala levji delež k vodstvu 27:28 pred drugimi desetimi minutami.

V teh so njuno vlogo prevzeli drugi in držali oziroma še povečali prednost tudi na 11 točk, tik pred koncem četrtine pa celo na 13 točk prednosti. Na glavni odmor pa so po košu Tadeja Koštomaja v zadnjih sekundah odšli z 11 točkami naskoka. Domžalčani so prevladovali v skoku, prav tako pa bili natančni za dve točki, imeli so 69-odstoten met.

V tretji četrtini domači gostov niso spustili blizu, tik pred koncem tega dela igre sta Jan Močnik s trojko in Luka Vončina s košem poskrbela že za 63:47 in lažje delo v zadnjih desetih minutah. Tudi v prvi polovici teh so imeli vse vajeti igre v svojih rokah domači, ki so brez posebnih težav držali zanesljivo prednost, ko pa je Zena Ray Upshaw tri minute pred koncem zadel trojko za 77:62, je bil zmagovalec praktično odločen.

Pri domačih sta bila s po 18 točkami najboljša strelca Kyle David Casey in Pelko, ki je dosegel kar pet trojk, pri gostih pa sta Tadej Ferme in Sandi Čebular dosegla po 12 točk.

Izjavi po tekmi
Gašper Okorn, trener Heliosa Suns: "Čestitke igralcem za prikazano, mislim, da smo izid polfinalnega niza zasluženo poravnali na 1:1. V ponedeljek se bo ena ekipa žal morala posloviti. Rogaška bo imela prednost domačega igrišča, kjer izgleda povsem drugačna ekipa. Mi bomo morali zaigrati bolj zbrano. V vsakem primeru smo eni in drugi korak do velikega finala, poti nazaj ni. Jaz in moji igralci uživamo v vsaki minuti tega niza."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Favorizirani Helios je izkoristil domač parket in polfinalni niz lige Telemach izenačil na 1:1. Njegova zmaga je bila visoka, a vse kar šteje, je, da bo odločala ponedeljkova tekma. Zahvalil bi se številnim navijačem, ki so nas prišli vzpodbujat na tekmo v Domžale."

Helios Suns - Rogaška 82:66 (27:18, 45:34, 63:47)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1800, sodniki: Petek, Vučković (oba Maribor) in Krejić (Kranj).
* Helios Suns: Upsahw 6, Močnik 6, Morina 10, Ščekić 9 (3:4), Casey 18 (2:2), Vončina 7, Majok 8 (2:2), Pelko 18 (1:1).
* Rogaška: Ferme 12 (2:2), Pelc 3 (3:4), Koštomaj 8, Boban 9 (3:4), Dimec 10 (2:2), Čebular 12 (3:3), Primorac 6 (2:2), Bubnić 5 (2:2), Matić 1 (1:2).
* Prosti meti: Helios Suns 8:9, Rogaška 18:21.
* Met za tri točke: Helios Suns 12:21 (Pelko 5, Morina 2, Močnik 2, Upshaw 2, Vončina), Rogaška 8:25 (Ferme 2, Koštomaj 2, Boban 2, Čebular, Bubnić).
* Osebne napake: Helios Suns 22, Rogaška 18.