Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 20.02.2015 22:09:16

Laščani so presenetili Olimpijo

Nikola Miljković
Košarkarji Zlatoroga so v polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Laškem premagali Union Olimpijo z 72:63 (10:17, 27:40, 54:50).

Podobno kot prvi polfinale, ki ga je Malcolm Atmstead s trojko odločil štiri sekunde pred koncem, je bil tudi drugi razburljiv in zanimiv. Union Olimpija je v prvem polčasu vodila že z 19 točkami prednosti (31:12), Zlatorog pa v drugem s 14 točkami (66:52).

Pretopljeno v številke pomeni, da je Zlatorog naredil delni izid 54:21, oziroma je drugi polčas dobil s 45:23. Kot je po srečanju dejal prvi strelec tekme Sašo Zagorac (20 točk 6 skokov), je bil ključ do uspeha Zlatoroga pogovor med odmorom v slačilnici ter dejstvo, da so domači igralci verjeli v zmago.

Tako so v 28. minuti prvič na tekmi povedli, si na začetku zadnje priigrali prvo dvomestno prednost in na veliko veselje blizu 1000 domačih navijačev zmagovalca odločili v 35. minuti, ko se je razlika povzpela na 14 točk.

Zlatorog - Union Olimpija 72:63 (10:17, 27:40, 54:50)

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev 1000, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana).
Zlatorog: Jurak 7 (0:2), Tratnik 10 (1:2), Jovanović 11 (2:2), Lapornik 13 (2:2), Zagorac 20 (2:3), Vašl 11 (4:4).
Union Olimpija: Marinelli 3, Hrovat 4 (2:2), Murić 16, Nikolov 7, Omić 10 (2:5), Prepelič 6 (3:3), Marinović 4 (1:2), Kanacević 13 (1:2).
Prosti meti: Zlatorog 11:15, Union Olimpija 9:14.
Met za tri točke: Zlatorog 11:24 (Zagorac 4, Jovanović 3, Tratnik, Jurak, Vašl, Lapornik), Union Olimpija 8:31 (Kanacević 2, Murić 2, Prepelič, Marinović, Nikolov, Marinelli).
Osebne napake: Zlatorog 20, Union Olimpija 21.
Pet osebnih: Tratnik (38.).