Gruzijec peš bežal pred policisti

0 05.01.2019 07:03:39

Luka MAGIC tudi v znamenitem TD Gardnu! Nov odličen večer Luke Dončića, toda znova brez pike na i!

Luka Dončić
Nadaljuje se že znan vzorec: odlična predstava Luke Dončića in poraz v gosteh Dallasa.

Moštvo Dallas Mavericks z odličnim slovenskim košarkarjem Luko Dončićem je v noči na soboto izgubilo na gostovanju pri Bostonu s 93:114. Novinec meseca novembra in decembra na zahodnem delu lige je na igrišču prebil 29 minut in bil z 19 točkami drugi strelec svojega moštva, v statistiko pa je vpisal še devet skokov in štiri asistence.

Najboljši strelec Dallasa, ki mu v gosteh še vedno ne gre najbolje, je bil z 20 točkami Harrison Barnes.

Dončić je na tekmi zadel štiri trojke, eno ob pisku sirene ob koncu prvega polčasa. Metal je prek Marcusa Smarta, ob tem stopil v levo, žogo od table poslal skozi mrežico, sam pa ob tem pristal na tleh.

Je bil pa met izza črte ključen za zmago Bostona, ki so bili v tem elementu igre uspešni kar enaindvajsetkrat, največ, pet, jih je zadel Marcus Smart, ki je bil s 17 točkami tretji strelec svojega moštva. Več točk sta dosegla Jayson Tatum (18) in Jaylen Brown (21).

Kot je dejal trener Dallasa Rick Carlisle so bila ena ključnih težav Dallasa izgubljene žoge na začetku tekme, od 14 izgubljenih žog so jih šest izgubili v prvi četrtini.

"Zgodnje izgubljene žoge so bile velika težava. Zaradi tega smo kmalu zaostajali za osem in potem cel večer loviš rezultat. To so izkoristili," je po tekmi dejal Carlisle.

Legenda Dallasa Dirk Nowitki je na igrišču prebil 16 minut, a se ni uspel vpisati med strelce, česar so si ob njegovem najverjetneje zadnjim nastopu v TD Gardnu domači gledalci močno želeli, kar so pokazali tudi s stoječimi ovacijami in vzkliki "Dirk! Dirk!".

"Lepo je, ko ne le domači, ampak tudi ostali navijači cenijo, kar si naredil v zadnjih dveh desetletjih. Cenim navijače Bostona. Zelo sem razočaran, da nisem uspel zadeti," je dejal Nemec, ki je desetkrat metal na koš, a bi vsakič neuspešen.

Miami Heat, ki še vedno igra brez poškodovanega Slovenca Gorana Dragića, je doma s 115:109 premagal Washington Wizards.

Milwaukee Bucks, vodilno moštvo Vzhoda, so v gosteh visoko s 144:112 premagali Atlanto Hawks. Pri obeh moštvih so se prav vsi košarkarji vpisali med strelce, trije pa so dosegli 19 točk, DeAndre' Bembry za domače moštvo ter Khris Middleton in Malcolm Brogdon za zmagovalce.

Ekipa Oklahoma City Thunder je na gostovanju pri Portland Trail Blazers prišla do minimalne zmage s 111:109. S 37 točkami je bil ključni mož pri zmagi Paul George, ki je bil ob izteku igralnega časa uspešen tudi pri izvajanju prostih metov.

Dallas prihodnja tekma čaka že v noči na nedeljo, ko bo gostoval pri ekipi Philadelpha 76ers, Miami pa bo naslednjič igral v noči na ponedeljek pri Atlanti Hawks.