Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 04.01.2019 20:19:55

Crvena zvezda slavila v Novem mestu

ALESFEVZER.COM
Košarkarji novomeške Krke so v 14. krogu lige Aba izgubili proti srbski Crveni zvezdi s 66:96 (13:22, 31:52, 54:69).

Krka - Crvena zvezda 66:96 (13:22, 31:52, 54:69)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1500, sodniki: Radojković, Mrdak, Porobić.
* Krka: Jančar Jarc 5, Lapornik 10 (0:1), Lalić 12, Škedelj 7, Osolnik 2, Fifolt 2, Stergar, Marinelli 5, Cinac 5 (0:1), Đapa 5, Balažič 13 (2:2).
* Crvena zvezda: Ragland 8 (2:2), Čović 11 (1:1), Kešelj 20 (2:2), Peperoglu 11, Davidović 2, Lazić 3, Baron 9 (2:2), Dobrić 8 (0:1), Simanić 17 (2:2), Zirbes 3 (1:1), Ojo 3 (1:2).
* Prosti meti: Krka 2:4, Crvena zvezda 12:15.
* Met za tri točke: Krka 8:23 (Lapornik 2, Jančar Jarc, Marinelli, Škedelj, Cinac, Đapa, Balažič); Crvena zvezda 14:25 (Kešelj 6, Simanić 3, Dobrić 2, Peperoglu, Lazić, Baron).
* Osebne napake: Krka 22, Crvena zvezda 15.
* Pet osebnih: /.

Obračun vodilne Crvene zvezde in zadnjeuvrščene Krke se je končal z zanesljivim zmagoslavjem srbske ekipe, ki je slovenski prizadejala deseti poraz v tem regionalnem košarkarskem tekmovanju.

Izbranci novomeškega trenerja Simona Petrova so hitro občutili moč Beograjčanov, najvišji primanjkljaj pa so si v prvi četrtini pridelali v sami končnici (11:22). Gosti iz srbske prestolnice so tudi v nadaljevanju imeli popoln nadzor nad dolenjskimi košarkarji in prevladovali v vseh elementih igre, v začetku 19. minute pa je zaostanek gostiteljev že znašal 23 točk (25:48).

V drugi polovici tekme se je nadaljevala igra "mačke z mišjo", Beograjčani so imeli vse vajeti igre v svojih rokah in povsem zasenčili novomeške košarkarje, ki so se pred svojimi gledalci trudili po svojih najboljših močeh, a bili povsem nemočni.

Pri Krki je bil najbolj učinkovit Jure Balažič s 13 točkami, eno manj je dosegel Jure Lalić.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 12. januarja, gostovala pri beograjskemu Partizanu.

Značke: košarka, sta