07.02.2015 09:22:30

Soncem domača zmaga

V ligi NBA sta v noči na soboto zaigrala dva Slovenca.

Goran Dragić je skupaj z moštvom Phoenix Suns slavil domačo zmago proti Utah Jazz s 100:93. Beno Udrih in ekipa Memphis Grizzlies pa sta izgubila v gosteh pri Minnesoti za eno točko z 89:90.

Na tekmi v Phoenixu je bil prvi strelec tekme Marcus Morris. Član rezervne postave je v 33 minutah igre z 12 skoki in 34 točkami postavil osebni rekord kariere v ligi NBA. Morris, za Phoenix igra tudi njegov brat dvojček Markieff (12 točk), je 24 točk dal v prvem polčasu.

Slovenski organizator igre Goran Dragić je na parketu preživel 27 minut, v tem času pa je v statistiko vpisal devet točk, šest podaj in tri skoke ob metu iz igre 4:8. Zoran Dragić je obsedel na klopi, saj ni dobil priložnosti za igro.

Phoenix je zmagal po treh porazih in z 29 zmagami in 23 porazi trdno drži osmo mesto na razpredelnici zahodne konference lige NBA, ki še zagotavlja nastop v končnici prvenstva.

Košarkarje Memphisa je po osmih zaporednih zmagah presenetila najslabša ekipa zahodne konference Timberwolves (10 zmag, 40 porazov), ki si skupaj z najslabšim moštvom Vzhoda New York Knicks deli zadnje mesto v razvrstitvi lige NBA.

Na tekmi v Minneapolisu se je odvijal tudi španski dvoboj. Ricky Rubio je bil uspešnejši in je dobil dvoboj s 17 točkami za domače moštvo, njegov rojak v dresu gostujočega Memphisa Marc Gasol je dal dve točki manj. Soigralec Gasola slovenski košarkar Beno Udrih je v 12 minutah na parketu prispeval štiri točke, ob metu iz igre 2:4, tri skoke in štiri podaje, v statistiko pa je vpisal tudi eno ukradeno in dve izgubljeni žogi.

Memphis (37 zmag, 13 porazov) tudi po porazu z Minnesoto ostaja na drugem mestu Zahoda.