Igrali do prvega koša

KraterMediaAgency, mediaspeed

Jutri bi se pravzaprav moral pojaviti na zboru reprezentance, a je Edo Murić dobil dovoljenje selektorja Jureta Zdovca za nekajdnevni poznejši prihod na priprave.

Razlog je igranje v poletni ligi NBA, kamor se je podal Ljubljančan, ki je zadnje sezone nosil dres Krke.

Murić v Las Vegasu igra za Atlanto. Priložnost je dobil že na prvi tekmi, ki so jo Sokoli izgubili z Washingtonom. Pet minut je preživel na parketu in dosegel štiri točke.

Na drugem srečanju, ki ga je Atlanta igrala z moštvom razvojne lige NBA, je bil Murić v začetni peterki in skupaj igral že 18 minut. Tudi tokrat je dosegel štiri točke, enaka je bila številka izgubljenih žog, zbral je še dva skoka in imel eno ukradeno žogo.

Njegovo moštvo je tudi na tej tekmi doživelo poraz, tokrat po podaljšku oziroma dveh. Zanimivo, da se je drugi igral po pravilu zlatega koša, slavila je ekipa, ki je prva spravila žogo skozi mrežico. To je uspelo tekmecem, ki so zmagali s 94:92.

Danes ponoči po našem času je Murić z Atlanto igral tretjo tekmo, zadnja pa ga čaka v noči na sredo.