Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

1 06.08.2017 22:46:23

Slovenski košarkarji tudi po tretji tekmi stoodstotni

Košarkarji Slovenije so v prijateljski tekmi pokala Adecco v Mariboru premagali Češko z 88:80 (23:24, 48:41, 65:66).

* Športna dvorana, gledalcev 3200, sodniki: Petek, Gajšek, Pipan (vsi Slovenija).
* Slovenija: Dragić 18 (9:11), Nikolić 2 (2:2), Prepelič 8 (3:5), Murić 8 (0:1), Blažič 2, Kosi 1 (1:2), Vidmar 10 (4:7), Zagorac 3 (1:2), Dimec 2, Čančar 14 (4:5), Dončić 20 (2:6).
* Češka: Auda 12 (6:6), Hruban 14 (1:2), Satoransky 13 (6:8), Welsch 5 (1:2), Palyza 4 (1:1), Peterka 17 (0:2), Bohačik 9 (2:2), Pechaček 1 (1:2), Kyzlink 5.
* Prosti meti: Slovenija 26:41, Češka 18:25.
* Met za dve točki: Slovenija 19:30, Češka 16:29.
* Met za tri točke: Slovenija 8:23 (Dončić 4, Čančar 2, Dragić, Prepelič), Češka 10:26 (Hruban 3, Peterka 3, Kyzlink, Bohačik, Palyza, Satoransky).
* Skoki: Slovenija 38 (24 + 14), Češka 24 (17 + 7).
* Osebne napake: Slovenija 27, Češka 33.
* Pet osebnih: Bohačik (36.), Palyza (38.), Murić (39.).

Slovenski košarkarji nadaljujejo niz zmag na prijateljskih tekmah v okviru priprav na evropsko prvenstvo. Na pokalu Adecco v Mariboru so zanesljivo osvojili prvo mesto; v petek so z dvajsetimi točkami razlike premagali Madžarsko, danes pa so bili z 88:80 boljši od Češke.

Najboljša strelca Slovenije sta bila glavna zvezdnika Luka Dončić in Goran Dragić. 18-letni Dončić je zbral 20 točk in je bil tako že tretjo tekmo zapored najboljši strelec Slovenije - povprečje 18 točk, kapetan Dragić pa jih je vknjižil 18. Dvomestni števili sta imela tudi Vlatko Čančar (14) in Gašper Vidmar (10).

Po turnirju v Mariboru je selektor Igor Kokoškov oklestil reprezentanco še za dve imeni. Potem ko sta priprave prejšnji teden zapustila Blaž Mahkovic in Luka Rupnik, sta se danes od reprezentančnih kolegov poslovila Erazem Lorbek in Gregor Hrovat. V ekipi tako ostaja petnajst igralcev, seveda tudi naturalizirani Američan Anthony Randolph, ki na Štajerskem ni bil prisoten, saj je imel v ZDA že dlje časa načrtovano poroko.

Za izbrance Igorja Kokoškova je bil to tretja tekma in tretja zmaga, hkrati pa predzadnja preizkušnja v Sloveniji pred odhodom na eurobasket. Naslednji konec tedna bo Slovenija gostovala na turnirju v Opatiji, nato jo dve prijateljski tekmi čakata še v Izraelu, pripravljalne tekme pa bo sklenila 24. avgusta v Stožicah proti Hrvaški.

Po univerzitetni ekip Rusije ter Madžarski je bila Češka prva nekoliko nevarnejša oziroma zahtevnejša reprezentanca v teh pripravah. A tudi proti zasedbi z dvema igralcema z NBA izkušnjami, Jirijem Welschom, ki je v ZDA igral štiri sezone, ter trenutnim članom Washingtona Tomašem Satoranskyim, je Slovenija vknjižila novo zmago.

Kljub nekoliko boljši predstavi kot na uvodnih dveh tekmah je do uspeha vendarle prišla šele v zadnjih petih minutah. Pred tem je sicer z izjemo uvodnih minut vodila večji del tekme, v odločilnih minutah pa je znova odgovornost prevzel najmlajši član izbrane vrste, 18-letni Luka Dončić. Njegovi dve trojki za 81:74, ob koših Klemna Prepeliča so dokončno strli odpor gostov.

Dončić je imel na koncu statistični indeks 26 (met iz igre 7:9, trojke 4:6, 8 skokov), Dragić (met 4:10) je imel ob 18 točkah še 6 podaj, Čančar pa je bil iz igre stoodstoten (4:4, 5 skokov).

Zmago je skazila poškodba enega vidnejših posameznikov pri Sloveniji Vlatka Čančarja. 20-letnik si je v predzadnji minuti poškodoval gleženj, podrobne zdravniške preiskave pa bodo razkrile, za kako hudo poškodbo gre. So pa nato vzdušje popestrili novinci v reprezentanci - Gregor Hrovat, Jan Kosi, Žan Mark Šiško ter Luka Dončić, ki so morali po tradiciji pred polno dvorano Tabor zapeti v mikrofon pesem po lastni izbiri.

Slovenija bo na evropskem prvenstvu v Helsinkih nastopila v skupini s Finsko, Grčijo, Francijo, Islandijo ter Poljsko, ki bo njen prvi tekmec 31. avgusta.

Značke: košarka, sta