Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

ue
ue
0 16.06.2017 23:15:25

Kakšna smola! Jan Oblak gledal odlične Slovenke, sestra Teja zgrešila met za zmago

Gojko Kusić
Slovenija je v 1. krogu evropskega košarkarskega prvenstva za ženske v Pragi (skupina C) izgubila s Francijo z 68:70.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je odigrala svoje prvo srečanje na evropskih prvenstvih. V Pragi je morala po odlični predstavi premoč priznati prvim favoritinjam prvenstva Francozinjam, ki so zmagale s 70:68.

Najboljši strelki v reprezentanci sta bili Nika Barič z 18 in Maja Erkič z 12 točkami, zgodovinski prvi koš za Slovenijo na evropskih prvenstvih pa je dosegla Teja Oblak, ki jo je na tribuni med ostalimi 300 slovenskimi navijači spodbujal njen brat, slovenski nogometni zvezdnik Jan Oblak.

Varovanke Damirja Grgića so vodile večji del drugega polčasa, dve minuti in 15 sekund pred koncem pa so imele prednost 66:61. V zadnjem napadu na tekmi je trojko za zmago vrgla Oblakova, vendar njen poskus ni našel cilja.

Slovenija bo v soboto ob 18. uri igrala z Grčijo, ki je v uvodnem krogu presenetila aktualne evropske prvakinje Srbkinje z 69:60.

Varovanke selektorja Damirja Grgića so kljub porazu dokazale, da so zasluženo med šestnajstimi najboljšimi evropskimi ekipami. Več kot uspešno so se borile z evropskimi in olimpijskimi podprvakinjami ter jim vse do zadnjih sekund dihale za ovratnik.

Začetek tekme tega sicer ni kazal, saj so ga Slovenke zavoljo živčnosti začele slabo in hitro zaostale 0:7 in 4:15. Koš Oblakove za 2:7 je bil prava vzpodbuda za nadaljevanje, v katerem so bile Nika Barič, Sandra Piršič in ostale slovenske 'asinje' povsem enakovredne tekmice. V 13. minuti so se prebile do 15:18, v 15. minuti so izenačile na 21:21, dve minuti pozneje po dveh metih Piršičeve pa so povedle s 25:24.

Slovenke so v prvem polčasu navdušile približno 300 slovenskih navijačev, kolikor se jih je zbralo v Pragi. Slovenija, Slovenija, Kdor ne skače, ni Slovenc in ostali navijaški napevi so odmevali po dvorani Kralovka in ta spodbuda je v drugem polčasu še dodatno podžgala slovenska dekleta. Francozinje so sicer povedle 40:33, a že nekaj minut kasneje je bilo 44:40 za Slovenijo.

Hladno pivo je gasilo slovenska grla na tribunah, ekipni duh in borbenost pa so še naprej krasile slovensko igro. Slovenija je bila vse do konca na pragu ene največjih senzacij na evropskih prvenstvih. Manj kot dve minuti pred koncem je imela pet točk prednosti, ki jih je Francija izničila z delnim izidom 8:0. Vseeno so Slovenke v zadnjih sekundah imele met za zmago, žal pa je poskus Oblakove s strani zgrešil cilj.

Slovenke so kljub porazu dobile dolg in glasen aplavz publike ter z visoko dvignjeno glavo odšle v slačilnico. V en glas so dejale, da bodo skušale proti Grkinjam znova prikazati takšno igro in se z eno zmago prebiti vsaj v repasaž oziroma dodatne kvalifikacije za četrtfinale, kar je tudi tihi cilj reprezentance.

Slovenija - Francija 68:70

(9:18, 33:34, 48:48)
* Dvorana Kralovka, gledalcev 700, sodniki: Larroca (Španija), Marques (Portugalska), Kučerova (Češka).
* Slovenija: Oblak 6 (2:3), Erkić 12 (1:2), Abramovič 1 (1:2), Barič 18 (4:5), Piršič 11 (7:8), Lisec 10, Evans 10 (2:3).
* Francija: Miyem 12 (5:6), Ciak 16 (4:4), Dumerc 4 (2:4), Michel 9 (2:2), Skrela 1 (1:2), Minte 5 (1:2), Johannes 5, Amant 8 (2:2), Tchatchouang 10 (4:6).
* Prosti meti: Slovenija 17:23, Francija 21:28.
* Met za dve točki: Slovenija 21:45, Francija 20:42.
* Met za tri točke: Slovenija 3:15 (Barič 2, Erkić), Francija 3:19 (Johannes, Michel, Miyem).
* Skoki: Slovenija 44 (26 + 18), Francija 35 (20 + 15).
* Osebne napake: Slovenija 26, Francija 24.
* Pet osebnih: Erkić (38.), Lisec (39.).