03.09.2014 23:41:48

Španci so se poigravali z evropskimi prvaki

vszi

Peti dan svetovnega prvenstva je bil v vseh štirih skupinah odigran četrti krog.

V skupini A je do prve zmage prišel Iran. Varovanci slovenskega trenerja Memija Bečirovića so z 88:73 premagali Egipt, vse zasluge za zmago pa gredo dvojcu Behrami-Hadadi, ki sta skupaj dosegla skoraj polovico vseh točk Irancev. Zanimivo je bilo tudi na srečanju med Srbijo in Brazilijo. Slednja je imela po prvem polčasu lepo prednost 16 točk, toda Srbi so z izjemno predstavo v tretji četrtini povedli, v zadnji četrtini pa so jim z enako mero vrnili Brazilci in se zasluženo veselili druge zmage. Za konec današnjega sporeda je bil v tej skupini na sporedu še derbi kroga. No, bi vsaj moral biti, to pa zato, ker se je končal s prepričljivo zmago in nadvlado Špancev nad evropskimi prvaki Francozi. Končni rezultat je bil 88:64 v prid gostiteljem prvenstva, ki tako poleg Slovenije, ZDA in Grčije ostajajo neporaženi po štirih odigranih krogih.

V skupini B je prvo zmago na turnirju dočakal tudi Portoriko, s štirimi točkami razlike je bil boljši od Filipinov. Za zmagovalce je največ točk dosegel organizator igre Minnesote Timberwolvesov Jose Barea, ki se je ustavil pri tridesetih točkah. Na drugem obračunu te skupine so argentinski košarkarji nadigrali Senegal, ki je pred tem na kolena spravil Portoriko in Hrvaško. Afričani so bili tokrat v povsem podrjenem položaju, z 22 točkami pa je bil najboljši strelec srečanja Luis Scola. Grki po štirih odigranih tekmah ostajajo brez poraza, danes so premagali še izbrano vrsto Hrvaške. Slednji ni pomagal niti razigrani Bojan Bogdanović, ki je dosegel 20 točk, pri zmagovalcih sta jih po 14 zbrala Kostas Papanikolau in Kostas Kaimakoglu.

Do prve zmage so prišli še košarkarji Nove Zelandije, ki so na prvi tekmi v skupini C premagali Ukrajino. Za zmago je bil najbolj zaslužen Kirk Penney, 17 točkam je dodal še 7 skokov. Nekaj ur kasneje so se zmage nad Finci veselili Turki. Slednji so si visoko prednost priigrali že v prvem polčasu in nato srečanje varno pripeljali do konca. Za konec so lahko gledalci uživali še v "vragolijah" ameriških košarkarjev, ki so še drugič na prvenstvu v Španiji presegli mejo stotih točk. Tokratna žrtev je bila Dominikanska republika (106:71).

Na prvi tekmi "slovenske" skupine D so Avstralci na krilih nekdanjega člana Uniona Olimpije Arona Baynesa (21 točk, 5 skokov, 3 blokade) na kolena spravili Mehičane in se veselili svoje tretje zmage. Zatem so na parket stopili še slovenski košarkarji, ki so bili s 93:87 boljši od Angole. Več TUKAJ. Zadnjo tekmo v skupini sta odigrali reprezentanci Južne Koreje in Litve, slednja je pričakovano slavila z 79:49.