01.09.2014 23:45:13

Španci suvereno

Hrvaška izbrana vrsta je morala priznati premoč Senegalu, Iran Memija Bečirovića je klonil pred Srbijo, Francozi visoko premagali Egipt, Španci brez težav čez Brazilijo. Skupini C in D sta imeli danes prost dan.

V skupini A je Srbija imela nekaj več dela z Iranom slovenskega selektorja Memija Bečirovića le v prvem polčasu. V nadaljevanju so namreč Srbi poskrbeli za delni izid 17:0 in vseh upov Irana na presenečenje je bilo v hipu konec. Iranu ni pomagal niti zelo razpoloženi Hamed Hadadi s stoodstotnim metom za dve točki (10:10). Na drugi tekmi je Francija popolnoma nadigrala Egipčane. Evropski prvaki so dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 49:26, posledično je Vincent Collet lahko spočil nekatere ključne igralce. Na parketu se je tako izmenjalo vseh 12 igralcev, štirje od njih so dosegli vsaj 10 točk, prav vsi pa so se vpisali med strelce. Kot zadnji so danes na parket stopili košarkarji Brazilije in Španije. Gostitelji so slavili precej lažje od pričakovanj, večino dela pa so opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 16 točkami razlike (30:14). Pri Špancih je bil za zmago najbolj zaslužen Pau Gasol, ki je poleg 26 točk zbral še 9 skokov, pri nerazpoloženih Brazilcih pa jih je največ dosegel Dragićev soigralec pri Phoenixu Leandro Barbosa.

Hrvaška je na prvi tekmi skupine B v Španiji že imela težave, a se je proti Filipinom rešila po podaljšku. Tokrat pa so ostali praznih rok, preveč sproščeni Hrvati so že ob polčasu zaostajali za devet točk (32:41), do konca pa so razliko sicer zmanjšali, vendar do manj kot točke zaostanka niso prišli. Med drugo in tretjo zmago na svetovnih prvenstvih je za Senegalce minilo kar 16 let, zdaj pa so v roku štiriindvajsetih ur dosegli že dve. Na dobri poti k prvi zmagi si bili Filipini, ki so se merili z Argentino. Po vodstvu v prvi četrtini so nato močno popustili, Argentinci so si v naslednjih dveh priigrali dovolj visoko prednost, da košarkarjem z jugovzhoda Azije ni pomagala niti izvrstna zadnja četrtina. V večernih urah sta se pomerila še Portoriko in Grčija. Slednja je brez večjih težav zabeležila še tretjo zmago na prav toliko obračunih, Portoriku pa ni pomagal niti razpoloženi Renaldo Balkman, ki je 23 točkam dodal še pet skokov in štiri ukradene žoge.