01.09.2014 00:20:33

Američani dolgo lomili odpor Turkov

fiba.com

Prvi favorit svetovnega prvenstva v Španiji, reprezentanca ZDA, se je dolgo mučila proti Turčiji, na koncu pa visoko slavila z 98:77.

V skupini C sta se pomerili reprezentanci Dominikanske republike in Nove Zelandije, na krilih enbeajevca Francisca Garcie, ki je dosegel kar 29 točk, pa so malce presenetljivo slavili Dominikanci. Na drugi tekmi v tej skupini so Finci premagali Ukrajino, odlično je odigral Huff, ki je dosegel 23 točk, od tega je zadel petkrat za tri točke, Ukrajincem pa ni pomagala niti odlična predstava Jetterja, ki je zabil 24 točk. Košarkarji ZDA so na tekmi proti Turčiji dokazali, da so še kako ranljivi. Odlični Turki so se dolgo časa povsem enakovredno kosali z ameriškimi enbeajevci, po polčasu so celo vodili za 5 točk, pred zadnjo četrtino pa so imeli znosen zaostanek 6 točk. V zadnji četrtini so Američani stopili na plin in zabili kar 32 točk, Turkom pa dovolili samo 17 in na koncu zanesljivo slavili.

V skupini B sta se udarili Hrvaška in Argentina, ob Grčiji prvi favoritinji za osvojitev prvega mesta v skupini. Zmage so se na koncu veselili naši južni sosedje, ki so vodili praktično od samega začetka. Veliko presenečenje so pripravili košarkarji Senegala, ki so premagali Portoriko. Zanimivo je bilo tudi na dvoboju med Filipini in Grčijo. Filipinci so na uvodnem delu skorajda presenetili hrvaško izbrano vrsto, a so po podaljšku izgubili, tokrat pa so morali priznati premoč Grčiji, ki je podobno kot Hrvaška odlično odprla dvoboj, a za razliko od naših južnih sosedov so uspeli prednost, ki so si jo priigrali v prvi četrtini, zadržati do konca.

V skupini D so Avstralci po pričakovanjih brez težav ugnali skromno Južno Korejo, reprezentanco, ki bo bržkone prikovana na sam dno "slovenske" skupine. Na drugi tekmi je Slovenija prav tako brez težav ugnala Mehiko in zabeležila še drugo zmago v dveh tekmah. Več TUKAJ. Litva je s 13 točkami razlike premagala Angolo, po zelo zadržanem prvem polčasu, ki so ga dobili za samo 3 točke, so odločujočo prednost Litvanci naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili za 11 točk.

V skupini A sta derbi kroga odigrali reprezentanci Srbije in Francije, po zelo razburljivi končnici so se zmage veselili aktualni evropski prvaki, ki so zmagali s 74:73. Odločilno točko je 1,1 sekundo pred koncem iz prostega meta dosegel nekdanji član Partizana Joffrey Lauvergne, po roko na srce zelo sumljivo dosojeni osebni napaki Miroslava Raduljice. Iran po pričakovanjih ni mogel parirati košarkarjem Brazilije, ti so na koncu slavili s kar 29 točkami razlike. Domačin prvenstva, Španija, je na zadnji tekmi drugega dne povozila izjemno skromni Egipt, na koncu je rezultat na semaforju kazal 91:54. Najboljši posameznik je bil Serge Ibaka, ki je odigral prvo tekmo za Španijo na tem prvenstvu, dosegel pa je 18 točk.