ps
15.07.2014 22:09:31

Prvo priložnost izpustili iz rok

Fiba Europe

Slovenska reprezentanca je na evropskem prvenstvu do dvajsetega leta starosti tesno izgubila tekmo drugega kroga drugega dela z Litvo, slednja je bila boljša s 63:62.

Jutri ob 18.15 se bo pomerila še z Grčijo, zmaga jo zanesljivo vodi v četrtfinale, v primeru poraza pa mora upati na poraz Špancev z Britanci.

Ker sta se preostali dve tekmi prvega kroga skupine E, v kateri v drugem delu igra Slovenija, razpletli ravno po tistem scenariju, ki je bil za Slovenijo najslabši, je bilo bolj kot ne jasno, da bo za uvrstitev v četrtfinale treba na preostalih dveh tekmah z Litvo in Grčijo doseči še eno zmago. To se je še potrdilo z včerajšnjima rezultatoma na drugih dveh srečanjih, po katerih so Damjan Novaković in njegovi varovanci vedeli, da Litva ali Grčija mora pasti.

Prvi tekmec so bili predlanski prvaki, ki so v prvem delu dobili vse štiri tekme, drugega pa začeli s porazom s Španijo. Na tistem srečanju so zelo slabo metali za tri točke, ki je njihovo močno orožje, in Novaković se je kar malo bal, da se jim ne bi odprlo prav v dvoboju s Slovenijo.

Dobra obramba pri metih izza črte 6,75 ter vzpostavitev ravnotežja v skoku sta bili zato glavni nalogi, na kateri je opozarjal pred začetkom tekme, v katero je naša reprezentanca krenila oslabljena, saj je eden najboljših igralcev Erjon Kastrati zaradi vročine izpustil že drugo srečanje.

V prvem polčasu je taktika delovala zelo dobro, Slovenci so nadzorovali potek in na veliki odmor odšli z velikih 13 točk prednosti. Ta je bila tik pred koncem tretje četrtine še vedno lepih deset točk, koš Litovcev v zadnji sekundi pa, kot da je spodrezal krila našim, in tekmeci so po petih minutah zadnjega dela igre že bili v prednosti. V izenačenem zaključku so zadnjo minuto bolje odigrali Litovci in se z zmago že uvrstili v četrtfinale, Slovenci pa bodo to skušali storiti danes v dvoboju z Grki.

Litva - Slovenija 63:62
(11:15, 14:23, 17:12, 21:12)

Strelci za Slovenijo: Nikolić 8, Kastrati, Zatežić, Rizman 3, Kokol 5, Rebec 16 (10 podaj, 7 skokov), Dolenšek 2, Ritlop 14, Stražar 4, Gabrovšek, Karavdić, Bolčina 10 (8 skokov).