Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 13.09.2022 22:39:23

Nemci ukrotili Pošast

Po Španiji, ki je v prvem četrtfinalnem dvoboju premagala Finsko s 100:90, se je v polfinale košarkarskega evropskega prvenstva v Berlinu uvrstila tudi Nemčija po zmagi nad Grčijo s 107:96. V sredo bosta še dve četrtfinalni tekmi, ob 17.15 se bo začela tekma med Francijo in Italijo, ob 20.30 pa med Slovenijo in Poljsko.

Nemčija se je četrtič v zgodovini uvrstila v polfinale evropskega prvenstva. Na domačem zaključnem turnirju 1993 je nato osvojila zlato kolajno, v Srbiji 2005 je bila srebrna, v Turčiji 2001 pa je turnir končala na četrtem mestu. Po odmevni zmagi nad Grčijo se bo v petek v polfinalu pomerila s Španijo.

V prvem polčasu se je na parketu dvorane Mercedes-Benz v nemški prestolnici odvijal izenačen in enakovreden boj, v drugem polčasu pa so izbranci kanadsko-finskega strokovnjaka na nemški klopi Gordona Herberta s kolektivno igro povsem zasenčili za mnoge prve favorite letošnjega evropskega prvenstva iz Grčije.

Nemci so v zadnjem delu tretje četrtine povedli za 15 točk (77:62, 79:64), v končnici dvoboja - slabih pet minut pred koncem tekme je po drugi tehnični napaki in izključitvi v slačilnico jezno odvihral tudi Giannis Antetokounmpo, poleg Slovenca Luke Dončića in Srba Nikole Jokića eden največjih zvezdnikov letošnjega turnirja v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem - pa povedli s 105:93 in razrešili vse dvome o zmagi.

V nemški izbrani vrsti je bil najbolj učinkovit Dennis Schröder s 26 točkami in osmimi podajami. Franz Wagner in Andreas Obst sta prispevala po 19 točk, izkazal pa se je tudi Daniel Theis s 13 točkami in 16 skoki.

V grški izbrani vrsti je Antetokounmpo dosegel 31 točk, osem podaj in sedem skokov, Giannoulis Larentzakis pa je dodal 18 točk.

Na prvi četrtfinalni tekmi je Španija v drugem polčasu zlomila odpor Finske. Pri Špancih sta bila najbolj učinkovita 28-letni Willy Hernangomez s 27 in njegov dve leti mlajši brat Juancho s 15 točkami, izkazal pa se je tudi Lorenzo Brown z 10 točkami, 11 podajami in štirimi skoki. Pri Fincih je prvi zvezdnik Lauri Markkanen dosegel 27 točk in pobral 11 žog pod obema obročema, Jantunen je dodal 18 točk.

Značke: košarka, ep