Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 13.09.2022 19:28:55

Španci prvi polfinalisti košarkarskega EP

Španska moška košarkarska reprezentanca se je uvrstila v polfinale letošnjega evropskega prvenstva, potem ko je na današnji prvi četrtfinalni tekmi v Berlinu premagala Finsko s 100:90. V polfinalu, ki bo v petek, 16. septembra, jo čaka zmagovalka drevišnjega dvoboja med Nemčijo in Grčijo.

Španska izbrana vrsta ima kljub menjavi izjemno uspešnega košarkarskega rodu, ki je na svetovnih prvenstvih slavila v letih 2006 in 2019, na evropskih prvenstvih v letih 2009, 2011 in 2015, na olimpijskih igrah pa je osvojila dve odličji srebrnega leska v letih 2008 in 2012 ter eno bronastega 2016, še naprej pomembno vlogo na mednarodni sceni.

V svojem 16. četrtfinalnem nastopu na evropskem prvenstvu, kar doslej ni uspelo še nobeni reprezentanci, se je že enajstič v nizu prebila v polfinale. Nazadnje je v četrtfinalu izpadla davnega leta 1997, ko je izgubila proti Rusiji.

Izbranci italijanskega strokovnjaka na španski klopi Sergia Scariola so bili v prvem polčasu v težavah, Finci so jih s svojo poletno igro povsem zasenčili. Na koncu uvodne četrtine so po trojki s svoje polovice igrišča Mikaela Jantunena zaostajali za 11 točk (19:30), v drugi četrtini pa je primanjkljaj v točkah narasel na -15 (22:37, 33:48, 35:50).

V drugi polovici tekme so Španci le našli protiorožje za igro Fincev. Predvsem so odlično zaigrali v obrambi in v končnici tretje četrtine povedli s 73:65, v zadnjih desetih minutah pa niso dovolili presenečenja.

Pri Špancih sta bila najbolj učinkovita 28-letni Willy Hernangomez s 27 in njegov dve leti mlajši brat Juancho s 15 točkami, izkazal pa se je tudi Lorenzo Brown z 10 točkami, 11 podajami in štirimi skoki. Pri Fincih je prvi zvezdnik Lauri Markkanen dosegel 27 točk in pobral 11 žog pod obema obročema, Jantunen je dodal 18 točk.

Drevi ob 20.30 bo še dvoboj med Nemčijo in Grčijo, v sredo pa sta na sporedu še dve tekmi. Ob 17.15 se bo začela tekma med Francijo in Italijo, ob 20.30 pa med Slovenijo in Poljsko.

Značke: košarka, ep